Benzínová sekačka - "vypnutelný" pojezd



host - 123.252 (?)
9.3.2010 13:56

Já taky nevím, co jste držel v ruce, ale ješte jsem neviděl takovou sekačku, kterou popisujete, pojezd se u sekaček jenom zapíná, pokud ho nedržíte zapnutý jde to v podstatě lehce dopředu a trochu hůř dozadu díky volnoběžce v každém kole ale jde to sekat celkem lehce, jako když máte sekačku bez pojezdu, ta volnoběžka tam musí být abychom mohli např. zatáčet, je to v podstatě náhrada diferenciálu a abychom mohli lehce se sekačkou jet (tlačit) dopředu i když neběží motor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 253.4 (?), 9.3.2010 13:28, zobrazeno: 23373x

Zdravím všechny, chtěl bych požádat o radu s výběrem sekačky s možností odpojení pojezdu.

Vybírám sekačku na cca 1300 m2 takže 47 - 53 cm záběr. Hledám mezi značkami Stiga, Ibea, Weibang apod. Cena do 15tis optimum, do 18tis by musela stát fakt zato. 

Při testování různých sekaček mě často omezoval pojezd a chtěl bych tedy sekačku s vypnutelným pojezdem resp. bez brzdy na pojezdu nebo jak se to správně nazývá.

Poradíte prosím zda nějaká taková existuje? Vaši zkušenosti budou vítány!

Děkuji předem, Tomáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 9.3.2010 13:32

Já tedy nevím, jak jste ten pojezd testoval, ale všechny sekačky jej mají odpojitelný, respektive, pokud jej rukou vyloženě nedržíte stisknutý, tak pojezd není aktivován u žádné sekačky s pojezdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 9.3.2010 13:34

Dobrý den. Možná, že se pletu, ale to má asi každá sekačka s pojezdem. Prostě nezmáčknete tu rukojeť, která ovládá pojezd. Jen musí být zmáčknutá rukojeť, která když se pustí, tak vypíná chod motoru. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.4 (?), 9.3.2010 13:44

Asi jsem to špatně nazval. Jedná se o to, že se s těmi sekačkami při vypnutém pojezdu těžko jede. Je tam brzda, převod či co. Údajně existují sekačky, které tohle nemají a to je to co hledám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 70.100 (?), 9.3.2010 13:50

Je tam volnoběžka. To je zařízení které spojí hnaný hřídel s hnacím jen v okamžiku, když se hnaný hřídel otáčí pomaleji, než hnací. Když je tomu naopak, spojení je volné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.252 (?), 9.3.2010 13:56

Já taky nevím, co jste držel v ruce, ale ješte jsem neviděl takovou sekačku, kterou popisujete, pojezd se u sekaček jenom zapíná, pokud ho nedržíte zapnutý jde to v podstatě lehce dopředu a trochu hůř dozadu díky volnoběžce v každém kole ale jde to sekat celkem lehce, jako když máte sekačku bez pojezdu, ta volnoběžka tam musí být abychom mohli např. zatáčet, je to v podstatě náhrada diferenciálu a abychom mohli lehce se sekačkou jet (tlačit) dopředu i když neběží motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 9.3.2010 15:35

Já mám takovou sekačku, co se na vlonoběh těžko tlačí dopředu. Ale lehce dozadu. Co je to za typ nevím, je od moutfildu a už bude mít brzy 10 let, je možné že to fungovalo, když byla nová jinak, už si to nepamatuji. Vzhledem k tomu, že ji používám vždy s pojezdem mi to nijak nevadí.k nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 9.3.2010 15:52

To je zajímavé. Já vypínám pojezd velmi často - při kličkování kolem stromků i při každém otáčení. Možná to otáčení by diferenciál (rohatky) zvládl, ale s vypnutým to jde líp. Stejně tak, když převážím sekačku z boudy na zahradu bez motoru - žádný odpor necítím. Všechny stroje ale nejsou stejné, že.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 9.3.2010 16:20

Teď nedokážu říct, jak to dělám kolem stromků, to jsou takové automatické reflexy a už je to tak půl roku co sekačka stojí v šopce. Když píšu, že sekačka jde dopředu těžko tak nemyslím, že by se to nedalo utlačit, ale je tam zřetelný rozdíl proti pohybu vzad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.3.2010 16:49

Zdravím Ferdo, přeci jen to nějaký měsíc už je, co jste ji použil, tak se nedivím tomu obrácenému pocitu. Pojezdová sekačka by měla jít lehko vpřed a to jak bez motoru a pojezdu, tak i s pojezdem. Tíž vzad a s pojezdem vzad dost obtížně! Pokud tomu je u vaší opačně, divím se, že necouvá s motorem a pojezdem. Pojezd je totiž postaven na systému rohatky a západky, takže dle logiky by opačný odpor byl nesmysl. Ale pokud to zkoušíte proti kopci, pak se nedivím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika