Benzínová sekačka Husqvarna R 152 SV, zkušenosti



host - 16.111 (?)
5.8.2008 18:17

Mám tuto sekačku 3 měsíce a mohu říci, že je opravdu dobrá. Olej téměř vůbec nebere a má i malou spotřebu benzínu.Jediné, co je problém, byla letos velmi hustá a šťavnatá tráva a ucpával se tunel, kterým jde posekaná tráva do koše, takže jsem první trávu musel sekat s bočním výhozem.Jinak často používám i mulčování a je to bomba.Posekanou trávu v trávníku nenajdete, úplně se rozptýlí. Při sekání do koš, také nemusím vůbec zastavovat motor při vysypávání trávy, snížím jen otáčky.Brzda nože je také bezva, když přejíždím po cestičkách.Mám sice tuto sekačku zatím krátkou dobu, ale mohu jen doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 83.101 (?), 6.8.2007 13:09, zobrazeno: 56027x

Chci si koupit kavalitní benzinovou sekačku. Mám pozemek o rozloze cca 1200 m2 - neudržované trávy. Příští rok chci trávu na pozemku zušlechtit, aby k něčemu vypadala. Chci koupit sekačku co něco vydrží a funguje spolehlivě.  Značku HQ považuji za jednu z top značek co se kvality týče. U sekačky HQ 152 SV mě zaujal tunel, kudy je tráva dopravována do koše. Máte někdo s tímto typam sekaček zkušenost? Děkuji

M.U. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.94 (?), 6.8.2007 21:42
Měl jsem ji jednu sezonu,za ty prachy nejlepší na trhu-motor honda,plynulý pojezd atd.,jen mě udivilo že má umělý kola,a to jsem byl přesvědčen že umělý jsou jen kryty,jinak velmi povedený desing,až mě dostala.Ovládání špičkový,plynulý pojezd luxusní,zmiňovaný tunel není výhoda,spíš nutnost při zachování bočního výhozu,je to větší a zdlouhavější cesta pro posečenou trávu,kdyby jsem měl být objektivní a to teď jsem,protože jsem ji ;vyměnil; za traktor.Mulčování dobrý,boční výhoz taky,se zavěšením koše problémy nejsou,docela vyřešeno,motor nejlepší na trhu o tomto výkonu-vyšší krouťák,nízká spotřeba.Faktem je,že jsem ji prodal během tří dnů inzerce,nejsem sám kdo si myslí,že není špatná.Výhoda je i záběr zadních kol.Kdo ji ze známých vyzkoušel byl nadšen.Doporučuji,pokud vás baví chodit za sekačkou,zas výhoda toho pojezdu,jedete jak vy chcete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.130 (?), 6.8.2007 23:54
Ahoj. Jám mám doma HQ R152 SV BBC, je to skoro stejný akorát má navíc spojku nože, tzn. že když chceš vysypat koš, tak ji nemusíš chcípnout ale jen vypneš nůž a případně stáhneš otáčky, takže nemusíš pokaždém vysypaném koši startovat a jen zase zapneš nůž. Je to super sekačka. Mám jí dva roky a bez jediného problému. Mohu vřele doporučit. Douho jsem jí vybíral, má i hezký design. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.55 (?), 7.8.2007 23:52
Mám ji také a pro změnu také spokojenost ;). jenom si nejsem jist, zda je ten tunel výhoda, neboť mi připadá, že posečená tráva jde špatně skrz tunel do koše (ale to je věc názoru). Ale protože hlavně mulčuji, tak tento problém z větší čísti odpadá. Spojku nože rozhodně doporučuji, neboť při vysypávání koše, nebo při přejezdu cesty je k nezaplacení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.104 (?), 8.8.2007 9:37
Problém s tunelem se může projevit  při transportu více posečené hmoty. Může se přicpávat nebo uplně zacpat. Také na to bude mít vliv vlhkost trávy. Spojka nože je samozřejmě plus. Tenhle a mnoho dalších konfotních dolňků přispívá k ulehčení práce se strojem. Já ovšem v tomto případě zastávám názor co na sekačce není nepoláme se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.111 (?), 5.8.2008 18:17

Mám tuto sekačku 3 měsíce a mohu říci, že je opravdu dobrá. Olej téměř vůbec nebere a má i malou spotřebu benzínu.Jediné, co je problém, byla letos velmi hustá a šťavnatá tráva a ucpával se tunel, kterým jde posekaná tráva do koše, takže jsem první trávu musel sekat s bočním výhozem.Jinak často používám i mulčování a je to bomba.Posekanou trávu v trávníku nenajdete, úplně se rozptýlí. Při sekání do koš, také nemusím vůbec zastavovat motor při vysypávání trávy, snížím jen otáčky.Brzda nože je také bezva, když přejíždím po cestičkách.Mám sice tuto sekačku zatím krátkou dobu, ale mohu jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 7.8.2008 7:35

Dobrý den,
já vlastním typ s motorem Honda a označením R 152SVH Swivel. Ta má shodně řešen koš, problémy s ucpáváním tunelu jsou, ale jen při velmi vysoké nebo mokré trávě. Sekačky HQ mají přijatelně kvalitní dílenské zpracování, které na funkčnost dostačuje, ale mohla by být propracovanější. Hned první den jsem si pořezal ruku o ostrou hranu madla spínání a regulaci rychlosti pojezdu.

Vlastním jí ok května a již má za sebou tak přibližně 1,2h tvrdé práce. S motorem a jeho provozem jsem jedině spokojen, nízká spotřeba a přijatelná výkon. Sekačku nepoužívám jen k „okrasnému“ sečení, ale také k mulčování spasků na – při tomto „tvrdším“ nasazení si troufám tvrdit, že ložiska v kole by mohli být kvalitní (u zadních kol mám již výměnu ložisek za sebou, měnil jsem je po prvních 10h sečení. Na záruku jsem s tím nešel a došel jsem si pro ložiska ke svému oblíbenému výrobce. Máme za sebou už tak asi dalších 30h a vše je v pořádku)

Jediný závažný, a celkem i smutný problém, mám s košem. Za tu dobu co jí mám má již druhé čelní vyklápěcí víko koše. Stále praská u osy vyklápění. Prodejce záruku odmítá, že prý je to naše vina a ne vina výrobce a je to prý přílišným vyklápěním. Vyklopení víka jde tak maximálně do 90° a i při tomto vyklopení plast šedne a po čase praskne. Proto raději koš skoro nepoužívám a využívá ho jen přítelkyně k sečení spodní části zahrady, aby mulčovaná tráva nešpinila. Ta nemá takovou sílu, aby víko vyvrátila, otvírá jej jen malinko a pak trávu vyhrabuje, ale ani to nezabránilo dalšímu prasknutí.

Osobně jsem částečně spokojen, ale pokud bych měl znovu vybírat, tak bych HQ nebral. V profesním životě spolupracuji s firmou John Deer a i pro zahradu je to (dle mého názoru) to nejlepší.

LD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.180 (?), 1.9.2009 15:08
Mám úúúplně stejný, smutný, problém s košem. Po cca 5 sečení se osa ulomila (plast zešednul). Koše jde strašně špatně vysypat. Plný koš má samozřejmě xx kG, takže s tím není vůbec lehká manipulace. Dvěma rukama prostě nelze koš vysypat. Je zapotřebí třetí ruku, která koš rozevře, jinak se sám zavírá. Tráva s koše sama nevypadne, je nutné ho "vyklepat", poté se samozřejmě namáhá osa uchycená v plastu, která se časem "vyžvejká" a nakonec ulomí. Nyní mám ulomenou osu a jsem pěkně nasr... Sekačka je fakt super, ale koš vymyslel nějakej debil. Časem si to nějak vyrobím sám..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.26 (?), 18.8.2007 0:04
váš názor na hq jsem ještě před nedávnem měl také až do chvíle kdy jsem si zakoupil sekačku z jejich stáje a to jonsered lm 2153  a to bohužel ve firmě hornbach kde vám nejsou schopni ani poradit co do sekačky dávat jako palivo mám zahradu 2000m proto jsem vybral sekačku o které jsem se domníval že je určena pro práci a nikoliv na vystavení v dílně jednou jsem posekal zahradu  a sekačka již nenaskočila odvezl jsem ji do hornbachu po měsíci mi sekačku vrátili prý šlo o banální věc o jakou jsem se pořádně nedozvěděl  při dalším sekání se začal povolovat sekací nůž  prodavač mi řekl že ho mám dotahovat což jsem po 50m činil až nůž vypald a ohnul se nůž se mi podařilo utáhnout a sekat asi po 40 hodinách se ulomilo kolo odvezl jsem sekačku na reklamaci a po měsíci mi sdělili že jsem musel kolem narážet do stromu nebo betonového obrubníku  od firmy jonsered si nekoupím již nic už principu sekačku věnuji konkurenci jako odstrašující příklad kvality a od firmy elektrolux si nekoupím už ani ledničku ps od joseredu jsem si zakoupil i motorovou pi a ted tiše závidím kamarádovy jeho stihku už jen to že on ji nastartuje na první pokus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.41 (?), 23.8.2007 20:07

Dobry den,ma někdo zkušenosti se sekačkou husqvarna r 53sv??? Muže mi někdo poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika