Agzat problem s otáčkami



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 4.243 (?) 
7.1.2009 9:11

Ano, vemte B&S je pro agzat vhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 150.96 (?), 8.1.2009 12:24

Jednoznačne B&S lebo má tlakové mazanie čiže sklon až do 30stupňou vhodné do lesa . Liatinovú vložku valca, tri piestne krúžky, guličkové ložisko na výkonovej strane kľukovej hriadeľe a lacnejšie ND a spotrebný materiál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.12 (?), 14.1.2009 13:34

ale ktorý Briggs:

s diferenciálom alebo bez

a čo PVH

Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 14.1.2009 13:47
Pro xxx.xxx.3.12: Diferenciál a PVH se netýká Briggse, tedy motoru, ale převodovky stroje. Pro sekání trávy je vhodnější převodovka bez diferencilálu - s volnoběžkami. Sice se člověk nadře, ale je to bezpečnější, protože při najetí kolem na překážku či díru, zejména na skrytou se sekačka nesmýkne do strany jako u převodovky s diferenciálem. Samozřejmě převodovka s difem a PVH je všestranější a taky dražší. Záleží, co od stroje potřebujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 14.1.2009 13:51

Ptal jste se snad na motory, ne na převodovky Motor a převodovky jsou mezi sebou zaměnitelné. Hlavně vy musíte vědět k čemu všemu stroj budete používat tak podle toho snad volit nebo nevolit PVH a podobné věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 14.1.2009 13:56

Tam je hlavně rozdíl v konstrukci převodovek šneková vs. přímé ozubení bez šneku. Jenže to je těžký někomu radit kdo chce nějaký motor a teď s nebo bez diferenciálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.2 (?), 14.1.2009 14:24

Agzat ma dobru prevodovku - len jeden typ - su to len ozubene kolieska a pod.

Diferak je dobra vec, preto ho berem. Traktor ma vide na 1660 eur.

Pozeral som po nete a viac preferuju Hondu, asi to bude len o reklame, no

napr. skoro vsetky lacne kosacky su len s B&S. Je malo Hond. Mne sa vsak B&S na agzate viac pozdaval, preto som rozhodnuty - berem ho.

P.S. dakujem za typy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.12 (?), 15.1.2009 9:58

To je tak. 10 rokov robím na poli – 30 árov – len motyka, ručná plečka, fúrik, kára – ešte dobre že mám hlinito pieštitú zem, ale prestalo ma to už baviť a preto chcem si kúpiť malotraktor. Teraz pozerám diskusie aby som mal nejaké informácie.
Nikdy som nijaký traktor neobsluhoval a tak budem rád ak mi nebudte nadávať, že mám trápne otázky:
1. Uvažuem o Agzat Briggs aj keď som chcel nový dvojtakt lebo som si myslel že bude o polovicu lacnejší, ale on je ešte drahší.

2. Chcem ho na dovoz dreva 60 metre ročne– to je to hlavné, ďalej vyoravanie zemiakov, plečkovanie, kosenie?,

3. Využijem diferenciál v lese?, alebo kde všade?

4. a čo vlečka, u nás originál stojí 15 000 Sk. Nemám však z nej dobrý pocit čo sa týka náloženia dreva. Zdá sa mi že ta os a kolieska sú slabé, aj keď som tu videl fotky.
Sused má robenú – náprava s osobného auta aj s brzdením, hrubé foršty – 10 metrov zemiakov v pohode odviezol – má agzat dvojtakt, dosť sa mu kazí. Uvažujem, že mi ju urobí sused.

5. Ako začať s traktorom. Mám obavy, aby som nepokazil niečo. Napríklad vraj u 4 taktu Briggs ak chcem zaradiť rýchlosť musím zastaviť inak vraj pokazím prevodovku, to mi povedal predavač, tak neviem si predstaviť čo s tým. Mám len tak na začiatok chodiť po poli?
Ani neviem kde sa pridáva plyn, ale typujem že asi na riadidlách lebo inde ani asi nemôže byť. Šikmá zvažnica do bude asi tiež problém

ďakujem za rady

Henrich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.2 (?), 15.1.2009 13:23

Traktor mam uz doma. Je dost dobry. Tichy, nezere moc benzinu, dobry chod. Diferak je citelny v zatackach. Bez neho sa clovek narobi jak...

Pre Henricha: dvojtakt sa uz nerobi. Stvor je lepsi. Original vlecka k traktoru je uplne na nic. Slabe plechy, kolieska tenke jak bicykel. no udajne ma odviest 400kg. Ja mam vlecku robenu - naprava z Favoritu + brzdy. Pre vase potreby je diferencial dobra vec. B&S doporucujem.

P.S. aj na dvojtakte sa musi zastavit ked chcete prehodit rychlost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.211 (?), 23.1.2009 17:47

Kto tvrdi ze Agzat dvojtakt sa nevyraba klame lebo je stale v ponuke a vo vyrobnom programe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika