Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Už delsí dobu jsem řešil co s posekanou trávou. Jelikož mám okrasnou zahradu, tak nemám žádný kompost, kde by se dala trává v kombinaci s ostatním odpadem ze zahrady efektivně zpracovat. Popelníce na bio odpad u nás nejsou a vozit posekanou trávu na skládku a platit za likvidaci se mi fakt nechce. Už loni jsem četl v časopise stihl článek o mulčování, který se mi moc nezdál, ale nakonec jsem vyrazil do prodejny stihl a jelikož mám sekačku Viking, tak jsem dokoupil kit na přestavbu sekačky pro mulčování cca 1.000,- kč. Tento kit obsahuje dvojitý nůž a plastovou zátku, která patří místo koše. Začal jsem s mulčováním letos na jařě, že to zkusím a uvidím. Musím říci, že tak kvalitní travní porost, který mám v letošním roce, tak jsem nikdy neměl. Jsem na trávu pedant, pravidelně jsem hnojil, sekal, na jaře jsem prováděl prořezání trávníku a pravidelně zavlažoval. Mulčováním se mi podařilo dosáhnout velmi hustého trávníky, který je více odolný pro spálení v letních měsících, hnojení jsem snížil na třetinu a hlavně neřeším co s posekanou trávou. Příští jaro provedu vertikutaci a budu v mulčování pokračovat. Není pravda, že musíte sekat trávu 3x za týden, klidně může tráva trochu přerůst. Základem je pro sekání, aby trávník byl proschlý, potom se po seči tráva krásně rozhodí do drnu a není po trávě ani památky. Pokud někdo seče trávu 1x za 14 dní, tak je dobré ve vegetačním období sekat poprvé trávu na větší výšku a potom trávník přesekat na finální výšku.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika