Fazole becovky



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?)
9.5.2010 12:17

U nás v okolí Frýdku - Místku se tomu taky říká becoky . Pěstujeme dlouhodobě bílofialovou mutaci... Čas od času se ale vynoří nové barvy.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 10.4.2009 20:22

U nás ve Frýdku- Místku se jim říká becochy. Přivezl jsem si je od otce ze Stráže pod Ralskem. Bohužel jsem všechny co nasadil snědl, jako v Rusku. Tak je kupuji každý rok k sadbě v Polsku ale nejsou už tak velké jako ty otcovy. Když byly děti malé tak je rády loupaly jelikož byla vždy soutěž kdo vyloupne originálnější barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 20.4.2009 9:08

Tak jsem včera zasadila ty becoky. Krásně mi vyklíčily. Sice mi jich vyklíčilo víc než se mi pomalu vlezlo do truhlíku ale nacpala jsem je tam skoro všechny. Jelikož to mám jen na okrasu na balkon tak mi nevadí že to bude až moc husté. Jsem zvědavá na výpěstky, určitě se pochlubím, jestli teda bude čím :)

Přeji hodně úspěchů na zahrádce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.36 (?), 17.4.2010 10:44

Na Valašsku se jim říká "švábi".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 17.4.2010 11:03

becoky jsem mela loni... jsou fakt velke a treba 2sazenikcky mi zarostly plot kolem 2metru..ja je totiz smerovala tam kde meli mezeru... jinak jsem je koupila ze udelam salat ale nespotrebovala jsem je vsechny a dala naklicit... a tak mi rostly pekne a sklizeni bylo pekne a obrovske krasne zbarvene fazole... letos jsem je uz si take koupila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 17.4.2010 11:14

JSOU TO ONY ? zajímalo by mě, jestli myslíte na FMcku a Valašsku tyto. Několik generací je naše široká rodina pěstuje. Fazol šarlatový to určitě není, tento nekvete oranžově. všichni z těchto "chrobáků" milují fazolačku, jenom já ne, mám radši malé bílé. Mám je ale moc ráda v zahradě. Kdyby se vám zdály malé, tak nejsou, to jen zresluje, že nejsou na normálně velkém talíři, ale velké míse. Zdravím D.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 9.5.2010 12:17

U nás v okolí Frýdku - Místku se tomu taky říká becoky . Pěstujeme dlouhodobě bílofialovou mutaci... Čas od času se ale vynoří nové barvy.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.202 (?), 18.5.2010 17:49

Jak tak pročítám všechny příspěvky o okrasných fazolích, tak zjiš´tuji, že ze svých vůbec prvních fazolí nebudu mít asi nic... Dostala jsem od známého fazole, černé a uprostřed je bílý spoj. Dala jsem je na vatu naklíčit - jak jsme se to učili před 50.lety ve škole a když měly první pár lístků, tak jsem je zasadila do kalíšků a dala zase na okno k teplu. Už vyhazují své " bičíky" na ovinutí a já jsem pyšná! že se jim u mne daří. 

A teď čtu, že se musí sázet přímo na stanoviště! Prosím, je někdo z vás - komu se podařilo něco podobného?

Děkuji za odpověď Vlasťula 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.196 (?), 18.5.2010 18:01

Klidně je vysaďte. Přežijí to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 18.5.2010 21:52

ja mela sazenice doma a pak jsem je vysadila ven uz pekne olistene--- a fazolky je dobre predpestovat ...naklicit, zasadit do kelimku a pak do zeme... ale to je kazdeho vec a podle casu... kdyz jste netrpelivi a uz chcete vysevat neco, tak fazolky klidne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.36 (?), 9.5.2010 14:14

Ano, to jsou ony, co se jim říká na Valašsku švábi. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika