vrba roubovaná převislá - růst



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
papaya - (27) - 147.174 (?) 
21.5.2011 11:22
u té druhé vrby Arbuscula to myslím není nutné, taktéž přikládám raději foto. Nad roubem roste nová větev středem vzhůru takže si myslím že stačí upravovat řezem. Je má domněnka správná?
Arbuscula
Arbuscula
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 183.156 (?), 21.5.2011 12:22

Ad arbuscula: Vaše domněnka bohužel správná není. "Středová" větvička je příliš zakrslá a myslím, že se nevzchopí ke stejně silnému růstu, jako její levá a pravá kolegyně. Doporučuji vyvázat jednu z těchto silnějších větviček a druhou zakrátit cca o 1/2 až 2/3.

Ad kilmarnock: téměř správně. Dvě poznámky: 1. Dejte pozor na zaškrcení vyyvázané větvičky při jejím tloustnutí. Použité pásky nepovolí! 2. Spodní větvičky ostříhejte buď úplně, anebo alespoň ze 2/3. Nyní jde především o zapěstování dobře vypadjícího kmene.

Josef.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
papaya - (27) - 147.174 (?), 21.5.2011 12:49
opět děkuji za info, ad kilmarnock: páska není utažená je tam ponechaná vůle a pásky budu měnit, mohu spodní větvičky ostříhat v tomto termínu? Ostříhat všechny a ponechat pouze tu vyvázanou? ad arbuscula: posílám znovu foto červeně označen roub a černě nová středová větev, je nejsilnější, nevím zda jste si všiml že tato větev je až nad roubem, myslím si laitsky že od černého bodu již "kmínek poroste. Bohužel to neumím lépe vysvětlit tak doufám že mne pochopíte. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 187.154 (?), 22.5.2011 16:10

Od včerejška Vám dlužím odpověď na Vaše otázky. Do Vašich fotek jsem se snažil dokreslit a dopat poznámky, ale byla to pro mne vyčerpávající práce :-) S programem "malování" nejsem moc kamarád :-(.

Ad kilmarnock: doporučuji ještě nyní ostříhat či zakrátit většinu postranních větviček a ponechat (skoro) jen tu vyvázanou. Doporučuji kmínek ještě více přivázat - přitáhnout - k bambusové tyčce. Tím pádem budete moci lépe yvázat i horní větvičku a nevznikne Vám tak velká nerovnost kmínku. K vyvázání bych použil třeba roubovací pásku - je široká, plochá, pružná.

Ad arbuscula: i tady jsem do fotky dokreslil poznámky. Všechny větvičky nad červeným bodem jsou samozřejmě z roubu. Ale pro pěstování průběžného kmínku bude nutné vyvazovat jednu nejlepší, nejsilnější vrchní větev a ostatní postupně zakracova a odstraňovat.

Josef.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
papaya - (27) - 147.174 (?), 27.5.2011 23:39

ááá, děkuji, děkuji, pár dní jsem byl pryč od pc, zítra udělám jak jste doporučil, vše jsem pochopil :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 19.6.2011 16:32

Nejlepší by ovšem bylo mít vhodou podnož a v potřebné výšce naroubovat. Na podnož údajně nelze použít jakoukoliv vrbu. Mohl by se k tomu vyjádřit některý odborník? Prosím.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.160 (?), 20.6.2011 14:37
Zdravím potřebuji pomoct. Vrbu jsem zasadil cca před 3-4roky. ale až teď se mi stalo že ta nejsilnější větev mi začíná usychat a a černat. Můžete mi pomoct jak mám postupovat dál jestli uřezat větev a nebo nějak ošetřit? A jestli by jste mi mohli říct proč se to stalo že usychat a černat po 3 letech?
Vrba roubovaná převislá
Vrba roubovaná převislá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.160 (?), 20.6.2011 14:45
Omluva za špatně vložený příspěvek Vrba roubovaná převislá Správně je to Vrba kroucená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.52 (?), 11.9.2011 9:41

Nevím, jestli Vám ještě bude má rada k něčemu... Mě se stalo totéž a celá nádherná desetiletá vrba umřela.později mi zahradník řekl, že ji napadla houba a že stačil kvalitní postřikproti houbovým chorobám.Takže držím palce...           M.Schülerová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
papaya - (27) - 147.174 (?), 8.8.2011 11:46
Zdravím, také by mne zajímalo na jaké podnože je nejlépe roubovat vrby a kde se dá tato podnož opatřit? Děkuji za info
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika