Sázení nově koupených keřů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 25.2 (?) 
4.5.2013 10:41

Ilex neboli cesmína panašovaná je sice choulostivější než klasika, ale mohla by obrazit.Jako vyučená zahradnice(pokud nejste jen květinářka) tak víte jak ilex vyprovokovat řezem. Jako vyučená zahradnice by jste si měla vzpomenout na úpravu kořenů z kontejnerované nebo sadbovačů před výsadbou na trvalé místo, je to učivo konce prvního ročníku zahradnických škol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 5.4.2012 15:09

Nevím jak jste je měla velké, ale zkuste je zastříhnout a podívat se jestli není v nižších větvičkách ještě míza. Zkuste jestli ustřižená větvička jde dobře zlomit a nebo je pružná. Zda je pružná tak by mohly od spodu obrazit.Já bych jim dala šanci ostříhala bych je, drobek rozrušila kořeny a zasadila do většího květníku než byly původně. Nebo někde do polostínu a nezapomenout zalévat. Mě pomrzl břečťan, bobkovišeň a dvě mini růžičky zmrzly uplně. Letošní zimu omrzlo hodně stálozelených keřů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.192 (?), 5.4.2012 15:14

Děkuji za radu, je to velký 7 let starý keř a větvičky jsou živé.Listy jsou omrzlé a opadávají. Je v zahradě ale takové holomrazy jako letos jsme tady ještě neměli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.18 (?), 5.4.2012 15:33
Vypadá to, že to je pryč, ale zkusila jsem to - rozdrbala ty baly a strčila do země, budu zalévat a uvidím, zkazit už není co. Škoda těch peněz za to, ale kdybych aspoň díky vám zachránila ten zimolez, posledních 160 kaček!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.192 (?), 5.4.2012 15:36

smiley Zimolez vydrží hodně, držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.199 (?), 5.4.2012 19:12

A jaký zimolez to je? Nitidy i pileaty letos u nás na Brněnsku dostaly díky holomrazům zabrat. A neprší ani teď. Takže opravdu zalívejtea kyselomilným přidejte rašelinu. Kořenový bal, pokud je hodně utužený, můžete i opatrně rozřezat nožem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 57.182 (?), 5.4.2012 20:24

Podle mne je nejlepší kupovat keře na jaře a dávat pozor zda jsou narašené, vrchní vrstvu v květináči narušit a kořeny určitě neořezávat, u azalek určitě ne ty mají pouze jemné kořínky, dělám to i při sázení trvalek, také je možné, že Vám keříky zmrzly, byly opravdu velké mrazy.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.18 (?), 6.4.2012 9:16

Je to Lonicera brownii "Dropmore Scarlett", bal se mi podařilo ručně trochu rozvolnit, ale moc jsem to nepřeháněla, je pěkně narašený a tak uvidím brzy,  jestli se chytne. Dočetla jsem se, že by měl být mrazuvzdorný do -40. Ale všichni tu máte pravdu, že asi bylo málo vody, zahrada je svažitá a něco steče určitě mimo, i když jsem se snažila zalévat.  I ty mrazy byly hodně velké, ale mě zarazil právě ten netknutý kořenový systém, od podzimu by se měl už snad rozrůst, kytky byly zelené a pěkné!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.192 (?), 6.4.2012 10:21

Moc hezká popínavka a mráz snese bez problémů.  Ale k té Azalce co vám uhynula - azalka je opadavá a mě teprve nyní začíná rašit. Jestli jste jí sázela teprve loni napodzim je možné že se ani kořeny ještě nerozrostly. Já bych jí ještě dala šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 6.4.2012 10:26

Moje zkušenost při sázení. Sázet keříky drobek níž pod úroveň země a nechat okolo keříku jakoby větší mělkou misku. Do hloubky stačí asi 5 cm. Při zalévání voda zůstane v té misce a neodteče pryč. Do té misky můžete dát mulčovací kůru nebo posekanou trávu, nebude to tak vysychat. Ale dávat ji tam nemusíte. K tomu druhu vám nic nesdělím, nejsem na to odborník, ale on vám jistě ještě někdo odpov í. Tak ať se zazelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika