Pustoryl



Stránky: 1,  2   
host - 21.11 (?) 
9.4.2012 20:27, zobrazeno: 16422x

Dobrý večer, před pěti rokama jsem koupila sazenici pustorylu, podvou sezonách přesadila /byl ve stínu/. Dělá rozložitý keř, ale ještě za celou dobu ani jednou nekvetl. Nevímvčem dělám chybu. Půdu má neutrální, spíše písečnou. sluníčko cca od 11 hod., nevím jestli není problém ve vzrostlém ořešáku, který je cca 2-3 m daleko.Poradí prosím někdo. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 72.103 (?), 9.4.2012 21:58

Jak a kdy ho stříháte? Případně sem dejte i foto Vašeho keře.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.11 (?), 9.4.2012 22:03

Zkrátila jsem ho po přesazení, v dalším roce se po něm trošku prošly naši trošku těžší a větší 2 psí mazánkové. Jinak stříhaný nebyl. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 70.221 (?), 10.4.2012 10:35

To je jako bych zadavatelkou Vašeho dotazu byla já. Také můj pustoryl mi za 5 roků ani jednou nevykvetl a také je nedaleko od něj vzrostlý ořešák. Předloni jsem mu domlouvala a pohrozila mu, že jestli nedá zase ani jeden kvíteček, tak ho vykopeme. A představte si že na celém vzrostlém keři vykvetl opravdu jen ten jediný kvíteček. Keř se zachoval a jeden kvítek dal. Tak vykopat ho, nebo ne? Dala jsem mu tedy šanci a přistoupila jsem k radikálnímu ořezání všech od země rostoucích větví a nechala jsem jen 3 nejsilnější. A tyto tři jsem zkrátila asi na 50 cm od země. Během léta na těchto pahýlech vyrostly úhledné, hezké kštice. Jestli však ani letos nevykvete, tak bude přes léto těmi kšticemi aspoň zdobit, než se rozhodne, co s ním dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.4.2012 15:36

Ořešákem to nebude, protože ve svém okolí znám dva keře pustorylů (teda kvetoucí keře) a oba jsou vysazené pod ořešáky. Teda nevím, co vás všechny vede, sázet keře (u kterých chci květy) do stínu pod ořechwinkale asi to tím tedy nebude. Já osobně bych tam zasadila spíš asi ronďáky, mahonku - těm by to mohlo vyhovovatsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.99 (?), 18.4.2012 9:44

Měl bych jeden dotaz trošku mimo téma.

Kdy můžu ostříhat loni vysazený Postoryl a Vaigélii?Na jaře, nebo po odkvětu?

Děkuji.Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 18.4.2012 12:56

Sestřihla bych keře nakrátko teď, aby vytvořily nové silné výhony. Ale nebudou letos kvést (příští rok o to víc).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.99 (?), 18.4.2012 13:32

Děkuji Vám Lído.Keře mám vysazeny druhým rokem, budou tvořit živý plot.Potřebuji aby se víc rozvětvily a co nejvíce povyrostly.Takže asi střihnu teď, ikdyž je už asi pět minut po dvanácté :o). A až dosáhnou správné výšky tak mám stříhat po odkvětu?  Děkuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 18.4.2012 20:30

Po odkvětu střihnout každý rok, aby zhoustly. Pak už se jen odstraňují přestárlé větve.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.131 (?), 24.6.2012 17:58

Tak mne pustoryl vykvetl letos poprvé bez problémů.Ale vůbec nevoní.nevoní večer, nevoní ráno, ani náznak po krásné jasmínové vůni.Je to keřík starý cca pět let.Může to být nějaký druh? Pokud vonět nebude, asi ho vykopu.Díky za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika