Prosím o určenie dreviny



host - 248.168 (?)
9.4.2024 20:55

Tam je jen ohledně prodeje, ale je tam odkaz dál, kde píšou zhruba tohle:

Krásně kvetoucí strom výšky 5-7m, koruna je zaoblená, průměr 3-4m. Listy jsou 8-12cm dlouhé a 4-7cm široké, lesklé, zpočátku intenzívně fialové, pak fialově zelené.Listové řapíky a centrální žilka jsou červené. Listy druhého růstu (=přírůstky) jsou zelené. Květy malé bílé, průměru až 8mm ve vícebarevných (?) válcovitých květenstvích až 15cm dlouhých. Kvete v květnu.Plody černé, lesklé, až 8mm v průměru, nakyslé. Místo slunné nebo polostinné. Nenáročný na půdu. Zóna 3 = až -34°C.

ps - to v závorkách jsem do překladu doplnila já.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.168 (?), 9.4.2024 20:55

Tam je jen ohledně prodeje, ale je tam odkaz dál, kde píšou zhruba tohle:

Krásně kvetoucí strom výšky 5-7m, koruna je zaoblená, průměr 3-4m. Listy jsou 8-12cm dlouhé a 4-7cm široké, lesklé, zpočátku intenzívně fialové, pak fialově zelené.Listové řapíky a centrální žilka jsou červené. Listy druhého růstu (=přírůstky) jsou zelené. Květy malé bílé, průměru až 8mm ve vícebarevných (?) válcovitých květenstvích až 15cm dlouhých. Kvete v květnu.Plody černé, lesklé, až 8mm v průměru, nakyslé. Místo slunné nebo polostinné. Nenáročný na půdu. Zóna 3 = až -34°C.

ps - to v závorkách jsem do překladu doplnila já.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.229 (?), 10.4.2024 17:50

Ještě jednou děkuji, už jsem se k tomu konečně dostala a i k tomu odkazu.

Ona byla poměrně drahá na takový malý stromek, ale roste rychle. Začínám ji mít pomalu ráda a asi budeme kamarádky smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 10.4.2024 21:07

Teď jsem jeětějednou mrkla na google, a na švédském webu píší, že listy jsou zjara zelené a zbarvují se až v průběhu léta - tak proto...

Jinak mně se střemcha vždycky moc líbila, i obyčejná, roky jsem chodila kolem jedné staré z práce. Už tam bohužel není, při rekonstrukci parku ji zlikvidovali. Jenže moje zahrádka je na takový okrasný strom malá, jsem ráda, že tam vměstnám pár ovocných...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika