Identifikace keře



host - 211.1 (?) 
15.3.2012 22:01, zobrazeno: 5479x

Dobrý den, nedávno jsem koupil parcelu a mám na ní 2 keře, ale vůbec nevím co to je. Se zahradničinou ted začínám, tak budu rád, když mi někdo poradí.

Na podzim byly krásně zelený, ale ted po těch mrazech mají cca polovinu listů zhnědlou a suchou. Bojím se, jestli nepomrzly a přemýšlím, jak jim pomoct a podpořit jejich růst. Jestli je ostříhat, nebo pohnojit, nebo co s nimi?sad

Možná je to normální, nevím, vivím je letošní zimu poprvé.

Asi by pomohla identifikace a od toho pak odvíjet další postup.Mužete mi někdo poradit?

Přiložené foto je z podzima 2011...keř v plné síle a zelený.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 211.1 (?), 15.3.2012 22:11

To je on...

Obrázek
Obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.24 (?), 15.3.2012 22:19

Je to bobkovišeň, Prunus laurocephalus. Řez i pohnojení na jaře jsou možné, ale ne nutné, i pomrzlá se většinou vzpamatuje sama. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 12.69 (?), 15.3.2012 22:34

Janino určení trošičku poopravím: nikoli laurocephalus, ale LAUROCERASUS (v překladu tedy bobko- to je ono LAURO - višeň - tedy CERASUS).

Omrzlé listy se nevzpamatují, budou "strašit". Pokud nejsou namrzlé výhony, pak z pupenů na nich vyraší nové výhony a časem namrzlé listy překryjí.

Já jsem spíše pro ostříhání výhonů se zhnědlými namrzlými listy až ke zdravým listům.

Letošní zima byly dost krutá, stálezelené rostliny snášejí holomrazy dost špatně.

Zkuste si vyhledat starší diskuse na téma "bobkovišeň". Nejméně jedno se týkalo jejího namrznutí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.1 (?), 15.3.2012 22:35

Vážně? Tak děkuji za identifikaci, hned jsem to omrknul na netu a abych řekl pravdu, nikdy jsem ji neviděl takto kvést, ani ty plody, ale možná je to tím, že v tu dobu ještě nebyla našesmiley.

Mohu okolo ní udělat kůrový záhon? A je nějaké obecné pravidlo, jak se o tyto keře dobře starat, nebo jsou plně sobestačné?

Které mohu použít hnojivo?

Děkuji Vlád´a

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika