Mochna



host - 128.66 (?) 
19.7.2016 14:04, zobrazeno: 2189x


Rád bych se poradil co s mochnou, takový ten žlutě kvetoucí keřík. Je už starý, vysoký asi tak 1,5 metru a měl jen pár květů, tak jsem ho na jaře seříznul. Asi 30 cm nad zemí. Napřed dlouho nic, už jsem si myslel, že je po něm. Ale pak začaly růst nové větve, strašně rychle a teď má metr a zase nekvete.

Rád bych aby byla celkově menší, tohle je už moc vysoké. Na náměstí máme mochny vysoké asi půl metra a to je pro naši pidizahradu tak akorát.

Tak co s ním mám udělat aby kvetl?     Díky všem   Jarin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.240 (?), 19.7.2016 21:30

Ono to s těmi křovitými mochnami je tak, že existuje řada odrůd, které se liší jak barvou a velikostí květů, tak vzrůstem i ochotou kvést. Pokud chcete nějakou nižší více kvetoucí, tu vaši vyhoďte. Buď kupte jinou odrůdu, nebo si někde ukradněte větvičku z té, která se vám líbí. Abyste nemusel krást, dá se vždycky slušně poprosit. Nejlépe lze mochny řízkovat na jaře trochu narašenými dřevitými řízky píchanými do rašeliny ve stínu. Není ani třeba skleník... Pokud už to trochu umíte, můžete zkusit bylinné řízky touhle dobou ve skleníku, nebo jen pod sklenici.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.66 (?), 20.7.2016 9:48

Dobré a děkuji. Zkusím tedy nějakým způsobem pořídit větvičku a zapíchnout do skleníku. Akorát mi není jasná jedna věc. Když jsme před loni ten barák pořídili, ta mochna kvetla velmi slušně. Loni už jen pár květů a letos po tom velkém ostříhání - jen samé větve a dva květy. Tak kde se stala chyba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika