Obnova aleje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 182.227 (?) 
5.5.2013 9:01

Že je zvěrstvo vysazovat aleje kolem silnic jsem taktéž přesvědčený.Řeší se na všech možných místech, že v okolí silnic sloupy billboardů jsou nebezpečné.A přitom se bez obtíží povolí v těch samých místech miliony stromů.A ještě na to dostanou dotace.Nejde o to jestli jezdím, nebo nejezdím opatrně.Na ten strom Vás taky může někdo nahnat.Jestliže chtějí ekologové podporovat třeba včely, jak je uvedeno výše, mohou si na svém vysadit remízek.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 182.227 (?), 5.5.2013 9:05

Víte co mě na slavných ekolozích nejvíc štve a když slyším slovo ekolog dostávám kopřivku?Protože pro ně je vše důležitější než člověk.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 9.2 (?), 5.5.2013 9:20

Vidím to ze tří úhlů. Jednak hledisko ekoteroristické - poznámka, že ještě žádný strom do auta nenarazil, je excelentní demagogie hodná lepší věci, typický ekoteroristický válečný pokřik. Oni si mládenci neuvědomují, že většina těch krásných stromů u silnic byla zasazena v době, kdy se na silnici jezdilo s kravama, občas s koňma a auto teprve vznikalo a byla to rarita.

Druhak je to zbytečná a nezdravá adorace Stromů. Když nebudu kolem chalupy pořád chodit s pilou, za pár roků bych měl opravdu problém. U souseda mohu vidět co dokáže Strom, takto vrba udělat se střechou.

Zatřetí souhlasím, že ponechávat či ještě sázet stromy u slinic je zvěrstvo a nerozum. Pokrok prostě těžko zastavíme a i ten původní pisatel v autě jezdí. Nepřeju mu nic zlého, ale takový strom na správném místě v zatáčce... A s tím souvisí, že jsem pro sázení stromů či alejí u cest pokud vezmeme smysl slova silnice a cesta. Ovšem i tam je to dnes hloupost, protože po takové cestě moderní tarktor zvíci stodoly s nějakým nářadím prostě neprojede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 5.5.2013 13:07

Stromy u silnic jsou životu nebezpečné. Zejména u silnic 1. třídy. To, že tam rostou a navíc jsou opětovně vysazovány je fatální selhání státu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 5.5.2013 13:26

A říká vám něco znečištění ovzduší? A co produkují auta? Kolem silnic by měli být stromy, keře apod. Samozřejmě v rozumné vzdálenosti a je zvěrstvo si myslet, že tam stromy nepatří. Stromy jsou největší čističky vzduchu.

Horší než stromy jsou škarpy u silnice do který stejně každý vlítne, když jede jako hovado. A stromy mají být až za škarpou.

A pokud narážíte na to, že vás může na ten strom někdo vytlačit, tak by měl stát vymyslet, jak vylepšit vydávání řidičáků, aby je nedostával každý, kdo ho chce, ale jen ti, co na to mají dost rozumu a zodpovědnosti. Pak by vás na ten strom nikdo nevytlačil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 5.5.2013 13:36

Kateřino, naprosto souhlasím, aleje stromů k českým silnicím patří. Co na silnice nepatří, jsou reklamy rozptylující pozornost a zběsilí řidiči, kteří ve snaze nahnat 5 minut se ženou jak blázni a neváží si života svého ani ostatních.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 5.5.2013 13:52

Taky naprosto souhlasím.  Silnice nejsou závodní dráhy a když vás zběsilý řidič nenatlačí na strom, nažene vás někde jinde na něco jiného - barák, rybník, svodidla, příkop... A lesem cesty taky zrušíme nebo snad vykácíme les? Chyba není ve stromech a umetat cestičky těm horším z nás nepovažuju za řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 5.5.2013 15:21

Když tvrdíte, že stromy kolem silnic patří, sdělte mi prosím aspoň nějaké důvody proč tam patří.Rád si je přečtu.Jediný důvod je estetický.Na žádný jiný jsem nikdy ještě nepřišel.Pěkně nebezpečná estetika.Děkuji, nechci.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 5.5.2013 20:21

Již jsem to tam napsala, stromy čistí vzduch. A u silnic to je dvojnásob potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 5.5.2013 20:34

Tak mě napadlo, alej svým růstem zpomaluje rotaci zeměkoule.Nevím však, zda procento zpomalení a procento čištění vzduchu alejí nejsou rovny.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika