Namrznuta bobkovisen



host - 203.234 (?)
13.2.2017 21:27

Viděli jsme několik živých plotů právě z bobkovišní a vypadal moc hezky. Ten, kdo nám to poradil, je zahradník a živí se tím. Komu věřit? Co člověk to názor...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 203.234 (?), 13.2.2017 21:27

Viděli jsme několik živých plotů právě z bobkovišní a vypadal moc hezky. Ten, kdo nám to poradil, je zahradník a živí se tím. Komu věřit? Co člověk to názor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.2.2017 7:55

Jo, vypadá pěkně do první zimy kdy je víc než -15oC a slunce. To je podobné, jako když na plné slunce sází ploty z Chamaecyparis lawsoniana. Stačí si o tom něco přečíst, to nejsou tajné informace...

Jednou z možností, je pěstovat ho i nadále a vždy na zimu ho zakrývat stínovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 14.2.2017 10:08

Přesně moje zkušenost. Taky jsem měla sen o bohatém hustém, stálezelném plotu z bobkovišní. Zkusmo jsem začala s jedním keřem, protože to není malá investice. Po dvou letech, kdy jsem vždy na jaře musela naši mladou bobkovišeň ořezat, protože byla namrzlá a celá hnědá, jsem ji přesadila do trvalého stínu do kouta zahrady, jen tak jsem ji píchla do země, protože mi bylo líto ji přímo vyhodit. Dnes už má dva metry a je krásně zelená. Ale sluníčko tam v zimě nezasvítí...

Jinak krásné živé ploty z bobkovišně lze najít akorát tak v zemích, kde není kombinace mráz + sluníčko. Možná v Anglii... 
(My máme nakonec "klasický" ptačí zob.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika