Namrznuta bobkovisen



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
14.2.2017 7:55

Jo, vypadá pěkně do první zimy kdy je víc než -15oC a slunce. To je podobné, jako když na plné slunce sází ploty z Chamaecyparis lawsoniana. Stačí si o tom něco přečíst, to nejsou tajné informace...

Jednou z možností, je pěstovat ho i nadále a vždy na zimu ho zakrývat stínovkou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 203.234 (?), 13.2.2017 21:27

Viděli jsme několik živých plotů právě z bobkovišní a vypadal moc hezky. Ten, kdo nám to poradil, je zahradník a živí se tím. Komu věřit? Co člověk to názor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.2.2017 7:55

Jo, vypadá pěkně do první zimy kdy je víc než -15oC a slunce. To je podobné, jako když na plné slunce sází ploty z Chamaecyparis lawsoniana. Stačí si o tom něco přečíst, to nejsou tajné informace...

Jednou z možností, je pěstovat ho i nadále a vždy na zimu ho zakrývat stínovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 14.2.2017 10:08

Přesně moje zkušenost. Taky jsem měla sen o bohatém hustém, stálezelném plotu z bobkovišní. Zkusmo jsem začala s jedním keřem, protože to není malá investice. Po dvou letech, kdy jsem vždy na jaře musela naši mladou bobkovišeň ořezat, protože byla namrzlá a celá hnědá, jsem ji přesadila do trvalého stínu do kouta zahrady, jen tak jsem ji píchla do země, protože mi bylo líto ji přímo vyhodit. Dnes už má dva metry a je krásně zelená. Ale sluníčko tam v zimě nezasvítí...

Jinak krásné živé ploty z bobkovišně lze najít akorát tak v zemích, kde není kombinace mráz + sluníčko. Možná v Anglii... 
(My máme nakonec "klasický" ptačí zob.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika