Habr



host - 152.30 (?) 
2.5.2010 9:35, zobrazeno: 10466x

Čím hnojit habry? Mám je rok po výsadbě. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.19 (?), 12.5.2010 0:01

Ničím. Habr je vitální rostlina, která dobře vegetuje i na špatných půdách. I bez hnojení se za pár let budete divit co umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.77 (?), 8.6.2010 21:47

Na listech habru a jilmu mám každoročně zelené bouličky s nějakým škůdcem, letos je výskyt enormní. Vždy napadené listy otrhám a zlikviduji je. Oč se jedná a je nějaká ochrana?Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.114 (?), 27.5.2013 12:04

Náhodou jsem narazila na Váš nezodpovězený dotaz. Mám totiž stejný problém. Ten škůdce se nazývá vlnatka jilmová a je to pěkný prevít. Máme krásný jilm, který je tím každý rok napadený. V podstatě není napadený, protože ta vlnatka na něm přežívá i v zimě, zalezlá v kůře... Nepomáhá postřik, zkoušeli jsme kde co. Také jsme mysleli, že když opadá listí a na jaře vyraší nové, že se tohoto parazita zbavíme. bohužel. Takže teď momentálně chodím a trhám bouličky, případně listy, které jich mají víc. Vzhledem k tomu, že jilm má letos už asi 1000 listů, je to podle mě zbytečná práce. Část jich zabiju, aby nesežrali celý strom. Teď jsem se dozvěděla, že jediný postřik, který by si s vlnatkou mohl poradit, je Vertimec. Takže ho půjdu rychle sehnat a uvidíme. Ale nastříkat 1000 listů, všechny větvičky a kmen, no nevím. Zkusit na zimu natřít strom vápnem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.21 (?), 20.6.2010 22:49

Habry bych pohnojil hlavně tím, že bych je vysadil do kvalitnější kompostní zeminy, nebo nějakého dobrého substrátu. V průběhu vegetace lze úspěšně přihnojovat hnojivy na bázi NPK, hlavně kvůli tomu, abychom díky vydatným přírůstkům dosáhli 2 - 3 střihání ročně, pokud nám jde o velmi hustý habrový plot.

Přemysl Podrázský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.192 (?), 25.5.2013 21:08

Dobrý den.Mám asi metr vysoký živý plot z habru, ale asi u třech se kroutí lístky do ruličky a jsou čisté bez vyditelných škůdců.poraďte prosím co stím.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika