Černá jeřabina



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?)
2.11.2009 8:54

dá se přimíchat při zavařování do jiného kompotu, tuším jsem ji viděl zavařenou s dýní...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.11.2009 7:40

Podobně dělám nevařenou marmeládu. 1 kg prolisovaného protlaku z černého rybízu se smíchá s 1 kg cukru do jeho rozpuštění. Zrosoluje to vždy a spolehlivě. 
   Při výrobě šťávy by stálo za vyzkoušení použití pektolytického enzymu. Nezkoušel jsem to, ale mohlo by to fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 2.11.2009 8:54

dá se přimíchat při zavařování do jiného kompotu, tuším jsem ji viděl zavařenou s dýní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.202 (?), 17.11.2009 20:04

ahojky proboha proc jste ji prestala delat? vzdyt staci stavu poradne protrepat - a je po rozsolu, tim ze stava zhoustne - alespon dele vydrzi :-)) nebo ji jen mirne nahrejte... ivana (ma jen vice pektinu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 18.11.2009 23:14

No tak nejspíš proto, že když na šťávu zpracuju meduňku, bezové květy, maliny a aronii, už se bez rybízu klidně obejdu (navíc třepat netřeba, ani u jedné z nich). A že by se mi nějaká šťáva zkazila, to nepamatuju. Ale třeba ten rybíz zas někdy zkusím, pro změnu .

A vůbec, děláte někdo šťávu ještě z něčeho jiného? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.11.2009 17:21

V podstatě dělám šťávu průběžně ze všeho, co dozrává přes léto. Tedy jen z ovoce, z bylin a květů ne. Nedělám ale sirup, nýbrž nápoj ihned k spotřebě a v množství, které se stihne vypít při úschově v lednici. Top jsou samozřejmě višně a maliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 19.11.2009 17:36

Můžete napsat recept na tu višňovou? Naložené v rumu už se nám nějak přejedly... Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.11.2009 17:43

Nemám speciální recepty. Získávám šťávu, jak mám zrovna čas, chuť a sílu. Když se mi s tím chce hrát, lisuju ji zastudena, není-li čas, tak v elektrickém odšťavňovači párou. Pak šťávu podle chuti doředím a dosladím. Neředěná je příliš ostře kyselá. Jak začnou padat první letní hrušky a jablka, lze ji smíchat s prvním, jinak ne příliš kvalitním moštem. Jinak orientační poměry ředění jsem odkoukal z návodů na výrobu ovocných vín, které byly kdysi součásti každého balení kvasinek Vínka. Cukru oproti návodu dávám samozřejmě výrazně méně, část lze nahradit umělým sladidlem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.114 (?), 19.11.2009 20:28

Ke slazení doporučuji vyzkoušet med. Je to lahoda!

Letos nám poprvé zarodil rakytník řešetlákový, tak jsme šťávu z plodů smíchali s medem a nemůžeme si to vynachválit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika