Brslen po zimě



host - 20.122 (?) 
22.4.2012 15:14, zobrazeno: 9316x

Dobrý den. Jak poznám, jestli brslen zmrzl? Máme vysazeno 5 keříků brslenu Bravo (světlé listy). Celou zimu vypadaly keříky krásně, až s prvním jarním sluníčkem začaly listy trochu hnědnout a nyní postupně opadávají. Je možné, že ho spíše spálilo sluníčko? Keříky zatím neobráží, mají ještě šanci? Je nutné nyní sestříhat nebo mohu s řezem počkat? Nepoznám, které větvičky jsou živé a které ne, nerada bych keře zbytečně zkracovala. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 219.75 (?), 22.4.2012 15:24

Brslen Bravo patří mezi odrůdy brslenu japonského, který je dost choulostivý. Já jsem letos musel několik keříčků sestřihnout až k zemi. Byly velmi silně namrzlé a moc nepředpokládám, že by ještě obrazily. Byly to loni či předloni vysazené mladé, malé rostlinky. Jestli je Váš brslen už větší, starší, tak by se dalo předpokládat, že snad obrazí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.188 (?), 22.4.2012 17:56

Dobrý den Josefe. Děkuji Vám za reakci. Brsleny jsou loni vysazené, ale kupovali jsme je už celkem vzrostlé - mají cca 80 cm. Takže budu čekat a doufat :-) To stejné se nám stalo s blýskavkou, ke které jsem už našla nějaké komentáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 22.4.2012 19:31

Většina brslenů mi také pomrzla, ale u báze už skoro všechny raší. Bude to spíše těmi únorovými holomrazy, než jarním sluníčkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.126 (?), 30.4.2020 22:43

Tak se také připojím i když o několik let později. Tedy.

V roce 2019 jsem vysadila brslen japonský Bravo několik keříků, nyní mají tak cca 80cm, celou zimu v pohodě a nyní cca před měsícem se objevilo zasychání listů a to na každé větvičce až nahoře, listy žloutnou o opadávají, žádného škůdce tam nevidím, tak si myslím, že se jedná o namrznutí ale nevím. Mám ostříhat a čekat, zda znovu obrazí?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.126 (?), 31.3.2021 0:08

Tak já se také připojuji tedy v roce 2021 - u brslenu japonského Bravo stejný problém,

už mám vysazené dva roky a stejně i loni nyní v březnu zasychání listů na každé větvičce až nahoře, listy žloutnou a opadávají, škůdce také nevidím, trochu jsem osttříhala a uvidíme. Nebo už někdo vyzkoušel něco jiného?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika