Mochyně peruánská



host - 21.226 (?)
27.2.2009 11:33

Pokud chcete tu Mochyni která má jedlé plody musíte si koupit tu na jejímž sáčku je napsáno Physalis peruviana. Na obalu sáčku jsou lampionky ve světlé barvě.Ta okrasná má na obalu lampionky v červené barvě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 161.186 (?), 21.2.2009 21:02

Ahoj, jsem z Vysočiny a zajímalo by mne, odkud vy ostatní.Nemám skleník, a mochyni se tu moc venku nelíbí-rostliny stávkují, plody sice nějaké sklidím, ale prostě nic moc.Vloni jsem dala pár rostln kamarádce, která je nechala ve skleníku, a opravdu tam byl obří prales.Protože výbornou chuť mochyně miluju, čeká mne na jaře práce na skleníčku pro ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.226 (?), 27.2.2009 11:33

Pokud chcete tu Mochyni která má jedlé plody musíte si koupit tu na jejímž sáčku je napsáno Physalis peruviana. Na obalu sáčku jsou lampionky ve světlé barvě.Ta okrasná má na obalu lampionky v červené barvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.159 (?), 27.2.2009 15:56

Dobrý deň prajem, Inku peruánsku pestujem už veľa rokov, ale vždy je najkrajšia a má najviac plodov na jeseň, takže plody mi až na zopár nikdy nedozrejú.Skleník nemám, tak poraďte, čo robiť. Na záhon ju dávam po 15. máji a dlho trvá, kým začne plodiť.

Ďakujem

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 13:44
zdravim... mam dotaz jako kazdy z vas... mochyni jsem koupila jako seminak od nohel garden ale opravdu je psana jako trvalka... je tam napsano je plody obsahujou vitaminn ce-a ze se ji az uzraji a podobne.. a ta co je na ozdobu je cervena ---- je take psana trvalka... tak mi poradte, kde popravde sehnat tu co je na jidlo a je udajne letnicka... nebo na tech saccich se seminky maji preklep.
to ma byt ta nasuseni, trvalka
to ma byt ta nasuseni, trvalka
ta je take na sacku uvadena trvalka, je to ta co se ji..
ta je take na sacku uvadena trvalka, je to ta co se ji..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.98 (?), 2.2.2010 10:39

Kupuji semínka jedlé mochyně (bílé lampionky), kde je na obalu sice napsáno plně mrazuvzdorná, ale jakmile přijdou první mrazíky, rostlina to nepřežije. Takže každý rok vypěstovávám ze semínek znova. S výsadbou je dobré začít dřív než píšou na obalu, chvíli trvá, než rostlina doroste a začne plodit (a mě teda plodí jako blázen), takže pak plno plodů ani nestihne dozrát právě kvůli prvním mrazům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 2.2.2010 10:51
ja jsem ji zasela uz davno a klici opravdu pozde, protoze jsem to take nekde nasla napsano... ale ja vetsinou tuto rostlinu neznala, az me to naucili jist pribuzni od manzela a rostlinky jsem vzdy dostala od nich,,tak letos poprve ze seminek... jinak jsem se toho bala jist, protoze my meli na zahrade tu druhou jako dekoracni lampionky... a tu jedlou chci si zazimovat v kvetinaci..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 2.2.2010 12:24

Já vysela mochyni poprvé loni a začala rodit taky dost pozdě, tak jsem se dušovala, že letos to udělám dřív a zase jsem zapoměla - honem to musím napravit! O té okrasné se vždy tradovalo, že je jedovatá, ale už jsem někde četla, že není, jen není dobrá. Peruánská mrazuvzdorná určitě není, zmrznula brzo. Jeden keřík jsem se taky pokusila uchovat v květináči, ale to se mi nepovedlo, nemám vhodné podmínky. Zajedno má velké kořeny a za druhé, když jsem ji dala z toho už podzimního chladna do domu, byl to asi velký teplotní šok, který už,,nerozchodila" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.66 (?), 15.3.2010 10:02

Dne 28.2.2008 jsem vložila svůj dotaz.  Na sáčku mochyně peruánské je uvedeno, že je to trvalka a mrazuvzdorná. Chtěla jsem vědět, jaké má kdo zkušenosti.

Plody této rostliny máme velmi rádi.  Nyní už vím, že vysazená rostlina zimu nepřežije, ale nové vyrostou i ze semínek opadaných, zralých plodů. Vyrostly mi i tam, kde bych je nikdy nevysadila. Je pravda, že plody začnou dozrávat až koncem srpna a postupně zrají až do mrazů. Získala jsem tu zkušenost, že rostliny je nejlépe vysadit na slunné místo, které je z jedné strany chráněné, to znamená např. u zdi nebo podél skleníka. Plody, které vyrostly na rostlinách volně v prostoru zahrady, nedozrály. Zralé uvnitř jsou až tehdy, když je "obal" úplně suchý. Na podzim, před začátkem mrazů, jsem otrhala i zelené plody, které měly i jen nepatrný náznak, že začínají žloutnout a dozrály mi postupně i doma. Pochutnávali jsme si na mochyni skoro až do vánoc.

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.154 (?), 6.5.2012 18:10

Vsechny zdravim, mam stejny problem jako asi vsichni ostatni, mam kazdym rokem mochyni jako letnicku(celkem maly kerik) ted mam sazenicky udajne trvalky, probehl jsem co jsem mohl a nasel popis a i zde se uvadi daleko vyssi vzrust nez u "klasickych" letnicek ktere pestuji a navic i trvalost... jedine co mohu napsat v rozdilnosti mezi obema plody. "Klasicka" letnicka ma mensi plod o oranzove az cervene barve, druha mnou zminovana s odkazem, ma plod vetsi o zlute az oranzove barve. U obou jsou lampionky nahnedle. Jsem zvedavy zda mnou zminovana prezije zimu nebo ne, pripadne sem prilepim zda se povedlo zimu prezit ci nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.221 (?), 12.8.2012 16:39

Letos jsem zkusila pěstovat mochyni peruánskou, protože mi velmi chutnají její plody (kupovala jsem je v super hyper). Mám dvě rostliny ve velkých samozavlažovacích květináčich - ve skleníku. Rostliny dosahují výšky 2 m, jsou velmi rozložité a mají plno lampionků, určitě mnoho a mnoho desítek. Stále rostlina kvete. Má někdo zkušenost, jak zralé plody nějakou dobu uchovat? Intenzivně je konzumujeme, ale je jich zralých více, než sníme. Nemám zájem vařit marmeládu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika