Jste také fandové do bylinek?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?) 
2.9.2010 9:23
Vláďo z Litovle nemáš tucha kde sehnat mátu jablečnou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 180.2 (?), 2.9.2010 16:46

Mátu jablečnou, citronovou a pomerančovou prodávali na Floře v Olomouci. Jsem trochu nedůvěřivý k těm názvům, neboť doma pěstuji mátu vonnou, která se nazývá ananasová a k ananasu má hodně daleko. Myslím že tyto komerční názvy mají zvýšit prodej těchto rostlin a vůbec neodpovídají očekávání zákazníků. Nejvýraznější chuť má pouze máta peprná.  Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 3.9.2010 7:55
no právě ja taky, ale já byl v řecku a tam meli u jednoho domu jeden druh máty který vonel uplně jak žvíkačka a tak jsem ji začal u nas hledat co to je... až jednou kdysik před peti lety jsem na ni narazil taky na floře, ale při dotazu me řekli že to ješte je teprve v pruzkumu v brně a zas od té doby zase žádna stopa..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 3.9.2010 11:07

Zkuste kontaktovat farmaceutickou fakultu v Brně zda neprodávají nááhodou přebytky rostlin. Mám pocit, že jsem někde o takové prodejní akci četla. Nevím ale určitě. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.30 (?), 3.9.2010 10:34

Spoustu různých "ovocných" a jiných druhů máty je v katalogu zahradnictví Krulichovi, ale vyzkoušené je nemám. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 3.9.2010 10:43
mají jich tam dost, ale ani jedna se nepodoba listkama na tu co hledam max ta ruská ale i to neni ono.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 5.9.2010 17:55

Pane Juliusi tak mě napadá dle popisu zda se nejedná o maří list balšámový, který má listy větší než klasická máta a voní po žvýkačce. Škoda že nemáte fotografii této rostliny. Lidovým názvem balšám se může také nazývat kromě máty také maří list balšámový.  S pozdravem bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.248 (?), 9.9.2010 21:09

Z bylinek mam, podle nekterych nadsencu tady, jen ty zakladni - 2 druhy maty (opravdu je kazda jina), medunku, tymiany 2 druhy, oregana, salvej, repik, yzop, bazalku, majoranku, libecek, pelynek, medvedi cesnek, lichorerisnici, levanduli,marinku a detem pro chut stovik. Jeste nikdo nezminil mesicky a diviznu! Nechteji mi rust v trave sedmikrasky a to mne trapi, protoze ji mam moc rada na chut :-) A taky mam velikanske rostliny santoliny. Nekde jsem slysela, ze je jedla, ale vubce netusim nac ji pouzit :-) Poradite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 12.9.2010 16:29

Santolina neboli česky svatolína je vynikající koření pod ryby. bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 43.206 (?), 12.9.2010 17:31

K těm sedmikráskám, aby Vás netrápilo, že Vám nechtějí růst v trávě. Sedmikrásky potřebují kyselejší zem. Kdo sedmikrásky v trávníku nechce, povápní a jsou pryč. Zasaďte si je do kyselejší země a nezbavíte se jich. Tedy do doby, než provedete pohnojení nějakým hnojivem s obsahem vápníku, nebo je rovnou povápníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika