Králíci - očkování



host - 125.64 (?)
12.12.2009 8:15

Zmíněná onemocnění králíků mají různé příčiny i původce - myxomatóza se skutečně šíří převážně bodavým hmyzem (i blechami) a ptáci její virus dokážou přenášet na dost velké vzdálenosti. Tady hustá síť nebo vnitřní ustájení může pomoct. Virus králičího moru se ale přenáší podobně jako chřipka, stykem s nemocným zvířetem, různými předměty i oblečením, krmivem.. Kokcidióza je naproti tomu parazitární nemoc, způsobují ji různé druhy prvoků, souhrnně nazývané kokcidie. Dělí se v zásadě na střevní a jaterní a většinou se vyskytují společně. Má je v sobě každý králík, mláďata se nakazí trusem matky, chrání je mateřské mléko. Rizikové období je právě proto odstav a pak jakýkoli stres nebo změna, které je zvíře vystavené. Osobně králíky nechávám očkovat každého půl roku, proti kokcidióze podávám léky (různé, střídám je) těsně před odstavem a pak podle situace někdy ještě jednou - při změně krmení, při třídění a stěhování do jiných kotců apod. Obecně je fakt, že chov králíků je čím dál náročnější a ztráty při zanedbání veterinární prevence velké. Králíci od registrovaných chovatelů, kteří na ni dbají a sledují ve svých chovech i nákazu kokcidiemi (pravidelné vyšetření trusu) jsou proto zdravější a odolnější. Zdraví Alena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 128.94 (?), 27.11.2009 6:53, zobrazeno: 250327x

Dobrý den,

nevíte někdo, jestli se musí králíci očkovat, proti čemu, kolik to stojí a jestli se to vyplatí?

Díky moc za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 27.11.2009 18:51

Trď už králíky nemám, ale očkovali se proti myxomatóze a králičímu moru. Dává se kombinovaná injekce, kdysi stávala 12,-(takže teď asi víc). Nutnost aplikace záleží na ročním období, kdy probíhá výkrm králíků (komáři). Při připouštění koncem ledna a době výkrmu 4měsíce není nutné. Jinak se to vyplatí (co když by vám pak skoro dorostlí zašli??). Jinak je potřeba jim do žrádla přidávat některý z přípravků proti kokcidióze. To není nutné, pokud krmíte celý rok senem (největší riziko je při přechodu ze sena na trávu). Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 5.12.2009 16:10

Králíky chovám skoro 15 let a ze začátku jsem je taky očkoval proti myxomatóze a moru (kolikrát) a výsledek byl mizermý až soused přestal s králíkama (chodil připouštět kam mohl), pak to přestalo a také jsem přestal je očkovat.Samce mám vlastní a za nějakou dobu ho koupím na výstavě, popřípadě od chvatele, který chodí na výstavy.Mám větší záruku, že nejsou nemocní.Kokcidiózu mají stále, co jsem se dočetl a snad pomáhá mráz a přípravek proti tomu, takže jim dávám jen proti kokcidióze a krmím jen senem, zelený jim dávám jen z vlastní zahrady (ale do sena vám tam nesmí chodit volně pobíhající kočky, ty to taky přenáší).Králík je náročnější, ale lepší než slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 9.12.2009 0:07

Myxomatóza a mor jsou ale záležitostí komárů, ne sousedových králíků. Dobré je z toho důvodu krmit i v létě senem a na dvířka dát husté pletivo. Kokcidióza nejčastěji vzniká při přechodu z krmení senem na zelené (i z vlastní zahrady), králík má průjem, hubne, přestává žrát a chcípne. Na játrech jsou bílé skvrnky, mám dojem, že ji způsobuje nějaký prvok, ale to už si nejsem jistá. Používali jsme do žrádla Sulfadymidin (y-i?), jestli je něco novějšího, nevím. Na myx.+mor jsme očkovali srpnové vrhy, únorové se stihly vykrmit, než začali komáři létat (měli jsme velké světlé stříbřité, hodně žerou, ale také rychle přibírají). Ještě k tomu očkování - dnes se většinou dává kombinace myx+mor, ale účinější je dát zvlášť myx.a zvlášť mor. To se ale opravdu vyplatí spíš u králíků na výstavy (my je měli), nebo u dobré chovné samice, o kterou nechcete přijít.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.21 (?), 9.12.2009 22:48

V tom s vámi (s těmi komáry) souhlasím, ale udělal jsem přítavbu a králíky jsem uzavřel v místnosti, stejně nic (byli jsme od sebe jen 5 m).Nejdří to začalo u něj a pak u mě.Soused je čistil častěji než já a stejně nic až se naštval a zrušil je a je klid.Neříkám, že to byla myxomatóza nebo mor, ale jiné, další.A ta kokcidióza je taky ve střevech (jsou to rosolovité kuličky) a to má pak ten průjem atd..Na játrech jsem je míval taky, co je zrušil je nemám.(dodatek - nechtěl držet samce, proč taky, tak chodil všude, dělali to v sousední vesnici, jeden samec,,skokan,, a pak půl vesnice přišla o králíky).U té kokcidiózy jsem používal prášek i roztok.Osvědčil se mi roztok SULFACOX, u pášku jsem musel proces i opakovat a s menší účinností.Ale to je individuální     Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.64 (?), 12.12.2009 8:15

Zmíněná onemocnění králíků mají různé příčiny i původce - myxomatóza se skutečně šíří převážně bodavým hmyzem (i blechami) a ptáci její virus dokážou přenášet na dost velké vzdálenosti. Tady hustá síť nebo vnitřní ustájení může pomoct. Virus králičího moru se ale přenáší podobně jako chřipka, stykem s nemocným zvířetem, různými předměty i oblečením, krmivem.. Kokcidióza je naproti tomu parazitární nemoc, způsobují ji různé druhy prvoků, souhrnně nazývané kokcidie. Dělí se v zásadě na střevní a jaterní a většinou se vyskytují společně. Má je v sobě každý králík, mláďata se nakazí trusem matky, chrání je mateřské mléko. Rizikové období je právě proto odstav a pak jakýkoli stres nebo změna, které je zvíře vystavené. Osobně králíky nechávám očkovat každého půl roku, proti kokcidióze podávám léky (různé, střídám je) těsně před odstavem a pak podle situace někdy ještě jednou - při změně krmení, při třídění a stěhování do jiných kotců apod. Obecně je fakt, že chov králíků je čím dál náročnější a ztráty při zanedbání veterinární prevence velké. Králíci od registrovaných chovatelů, kteří na ni dbají a sledují ve svých chovech i nákazu kokcidiemi (pravidelné vyšetření trusu) jsou proto zdravější a odolnější. Zdraví Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.54 (?), 7.1.2010 11:37

Vážení přátelé, slova slova, slova.Krmte pouze senem, a budete mít králíky fit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 7.1.2010 12:04

Můžu souhlasit s předchozím příspěvkem, od té doby co krmím jen senem, se mi ztráty na kokcidiozu skoro nevyskytují, navíc mám králíky ve chlévě kde je skoro stálá teplota a proti přenašečům jiných nemocí -komárům a mouchám bojuji tak že dávám mucholapky.Neočkuji vůbec a ztráty minimální, tak 1 ze 100.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 7.1.2010 21:38

A čím si myslíte, že je krmím Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 8.1.2010 13:03
Já nevím čím krmíte, jen přidávám svůj názor do diskuse tak jako vy, možná někomu pomůže možná ne, myslím že nemáte jen vy patent na rozum a mohou se vyjádřit i ostatní z vlastními zkušenostmi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika