Jak správně pěstovat zelí?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
15.10.2016 22:11

Už několik roků pěstuju vlastní zelí na krouhání. Sázím přibližně 30-35 rostlin do první trati. Ošetřuju chemicky proti běláskovi. Hnojím hlavně výluhem. Z toho množství sazenic sklidím přibližně 28 - 30 hlávek, nahrubo očištěných asi 30 - 35 kg. Zelí kvasí dobře a chutná výborně. Nehledám nějaké maximální výnosy, co do plochy to moc nezabere a práce taky moc nedá. Vyhovuje mi to. K původnímu dotazu, při letošním (dnešním) zpracování hlávek jsem našel naspod dvou hlávek žížalu. Samozřejmě hlávky mají více vad a tím pádem více odpadu, než u koupených. Ale myslím si, že to vyvažuje nižší chemické zatížení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 198.18 (?), 1.12.2016 13:25

Dobrý den, a máte vyzkoušeno, že když nepostříkáte proti běláskovi, projeví se to? A co prosím říkáte na příspěvek výše, kde pán přehazuje přes zelí netkanou textilii  (jestli jsem dobře pochopila, tak prakticky na celou vegetační dobu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.12.2016 17:00

Mám, sežere, resp. ožere to, znečistí trusem. Začne to hnít a je to tak na kompost. Netex je dobrý, ale nepoužívám ho, protože to stěžuje kultivaci a odplevelení. Na lehkých neslévavých půdách kde není plevel to bude dobré. Já mám jíl a bez okopávky se to neobejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 1.12.2016 17:20

Zajímalo by mne, jak se zvládá pod netexem kontrola úrody na záhoně před plzáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.7.2017 19:48

Pro zajímavost: každý den sleduji z auta výsadbu zelí na Balkáně. Vždycky jeden řádek přibude. Za dva měsíce budou každý den zhruba jeden řádek sklízet a nejvíc v sobotu ráno před trhem. Zdá se, že je to jednoduché, ale já jsem nikdy příliš úspěšný nebyl. Natáhnout zavlažovací hadice, napíchat do země sazenice a čekat na brzkou sklizeň. Ale bude v tom asi i chemická ochrana, okopávání a přihnojování. Slimáci tu nejsou. Asi by se v tom teple uvařili. Dokonce ani molice nevídám. Ale bělásci létají a mohli by škodit. Zajímavé je, že bělásek zelný je na jaře poměrně vzácný motýl. Obvykle se však v lesích a loukách rychle namnoží a jeho letní generace mohou v teple nadělat obrovské škody.

Zelí 3 týdny po výsadbě
Zelí 3 týdny po výsadbě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.24 (?), 1.7.2017 18:01

Dobrý den, jakým výluhem, kopřiva nebo kostival?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika