Mohu prodávat zeleninu z domu?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 104.19 (?) 
23.2.2011 18:08
Vážený pane Mičurinec, zas tak hodně bych se toho vážně nebál. Prostě musíte mít osivo od jiné společnosti než je Nohel garden, kteří správnost odrůd šidí. Mšice, houbové choroby, třásněnky, virozy a fyziologické poruchy si ohlídáte sám. Takže vážně jdete do toho hlídejte si tohle. Podívejte zbohatnout se na tom vážně nedá, takže to nikdo řešit nebude. Jakožto že dělám v zahradnictví a mnoho jsem jich již prošel, tak žádnou kontrolu sadby u UKZUZ sem neviděl. A navíc podívejte se, lidem se to dá vždycky nějak vysvětlit, a dáte jim třeba 5 porů zdarma a jsou spokojení. A navíc běžní lidé nevědí že nějaký SZPI a UKZUZ existuje, tak by nějaký ten problém zajisté řešily s vámi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.2.2011 18:14

tak ja samozrejme to nez nejakou sadbu prodam, tak rok dopredu si to doma vyseju a zhodnotim zda dana odruda odpovida, pokud ne, skonci to jen u me a šmitec, ano..nohel G. je podfukar, zrovna s pani v praci jsme resili, ze to neni napadnutelne-na obrazku je cervena cínie (např.) a v textu se pise jen o ciniích,  epise, ze je to cervena odruda.. proto radsi napr.Semo, Černý,  apod., nicméně trhliny v trhu s osivy jsou (barevné nezvyklé odrůdy) a kvůli tomu nebudu cekat 10let nez nejaka firma sem doda semena... ale dle min.prispevku dam na Vasi radu.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.19 (?), 23.2.2011 18:29
Dle zkušeností firma Semo a i Seva-seed jsou zatím v pohodě, i když taky ne na 100%. Ale opravdu jak jsem psal nebojte se toho udělejte sadbu, přepíchejte do multipacků a nabídněte k prodeji do nějakých obchodů jako jsou například květinky nebo prodejny s hnojivy. Dáte jim to levněji než dodavatel a bránit se určitě nebudou, ta balíčkovaná sadba má výhody před tou trhanou. L.A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.2.2011 18:45

Jo nenasel jste L.A. ten pocet ks sadby? ja jsem se vcera dival a nic jsem nenasel-aspon pro zajimavost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.19 (?), 23.2.2011 18:58
Asi vás nepotěším ale ten počet kusů sadby jak jsem říkal byl vlastně že UKZUZ z 600ks kedluben odebere 20 vzorků, z 1000ks kedluben odebere 30 vzorků pro podrobnější analýzu. Znamená to tedy že musíte hlásit UKZUZ že hodláte prodávat sadbu a oni vás možná navštíví. Pak tam máme limity pro klíčivost, nejvyšší povolený limit jiných druhů rostlin v osivu a technickou čistotu osiva. Dále jsou to dodatečné požadavky na kontaminace osiva nějakým hmyzem a živými roztoči. Například nejnižší hmotnost pro odběr vzorku u kapusty je 25 gramů, u melounu je to 100 gramů u porostu mrkve je to 10 gramů. Dále například minimální rozměry jmenovek u druhů a odrůd, barvy návěsek apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 23.2.2011 19:06
Pane, když si přečtete zák.219/2003 tak zjistíte, že žádné počty neexistují.Malé počty sadby konečnému spotřebiteli zřejmě žádný úřad s Vámi řešit nebude.Nebudete jim stát za námahu.Ale, jestliže budete dodávat do obchodů, tedy jiným, než konečnému spotřebiteli, může se na Vaše některé rostliny navíc vztahovat povinnost vystavovat rostlinolékařské pasy.Týká se to např.některých okrasných druhů.Jsou vyjmenované ve vyhlášce 215/2008 příl.č.9 a 10. P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.19 (?), 23.2.2011 19:09
My zde nehovoříme o okrasných druzích nýbrž o sadbě zeleniny ke konzumu. 219/2003 byl již několikrát měněn. Rostlinolékařské pasy :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 23.2.2011 19:17

Ano.Platné znění najdete na webových stránkách Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v kolonce legislativa.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.19 (?), 23.2.2011 19:21
Super děkuji rád se podívám. Dělal jste někdy sadbu zeleniny? L.A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 23.2.2011 19:33
Můj příspévek z času 19.06 nepatřil Vám, hostu 104.19, ale panu Mičurincovi.Než jsem odpověď sesmolil a odeslal, tak přišel právě Váš ohlas.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika