Cibule ze semena



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
6.2.2014 6:44

Jestli jsem to dobře pochopil tak vyséváte někam do truhlíku cibuli i pór, a následně vysazujete na místo? Já doposud cibuli jen ze sazečky nebo z přímého výsevu, pórek chci letos prubnout poprvé. Tento postup je pro mně nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 6.2.2014 7:32

Ano, pór jedině takto, cibuli na všechny způsoby podle nálady. Akorát ze semena mi špatně vzchází na záhonu, tak raději dělám sadbu jak jsem psal výše. Jinak běžně dávám sazečku a ze sadby jen nějaké novinky, když uvidím pytlík v zahradní prodejně. Pór sázím do brázdiček, které se postupně zasypou a bílá část je o trochu delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 6.2.2014 10:29
Díky za info, vyzkouším to a využiji na výsadbu jeden z vyvýšených záhonů, abych mohl pórek nakrýt bílou textílií a lépe ho ochránil proti hmyzákům. Kdysi dávno jsme pórek mívali ale vždy byl prolezlý červíky. Cibuli ze semene vyséváme hlavně lahůdkové odrůdy, a i nějakou tu klasickou na uskladnění, sazečku samozřejmě také, tu umím zapíchnout doma do truhlíku i nyní na zelenou sklizeň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.2.2014 17:37

Při jaké velikosti pórek přepichujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 7.2.2012 18:17

Ano, cibule v rozkrojeném stavu déle než 24 hod. je mírně toxická (Ing. J. Janča, CSc.)

V čem  (kromě skladovatelnosti) je lepší pěstovat cibuli ze semene než ze sazečky? Připadá mi to náročnější. Děkuji, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.2.2012 18:31

Asi v ničem, ale tu skladovatelnost považuji za dost důležitou. Jinak mi to o moc náročnější nepřipadá. Pravda, je třeba rostlinky jednotit, ale zelená jarní cibulka se průběžně za čerstva konzumuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 7.2.2012 18:47

Čerstvou jarní cibulku mám moc ráda, proto si do skleníku nahusto vysazuji sazečku (bílou, červenou, Všetanu).

Náročnost mi připadala v nutnosti brzkého vysetí (příprava záhonku v březnu u nás není tak častá kvůli ještě stále doznívající zimě - 400m.n.m. + průtah ze severozápadu) a odplevelování u výsevu mi připadá také náročnější než u výsadeb (porovnávám s mrkví).

Možná přidám k sazečce i řádek ze semen, děkuji, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.100 (?), 14.2.2012 9:41

Dobrý den, já jsem první rok zkusila vysít semena cibule přímo na záhon, moc se toho nechytilo. Druhý rok jsem předpěstovala sadbu v truhlíku a pak sázela na záhon, chytilo se téměř vše. Je to pracnější, cibule jsem moc velké neměla. Asi zkusím odrůdu Globo, o které se tu mluvilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.64 (?), 14.2.2012 10:19

Semena cibule seji více nahusto, mezery ve vzešlých rostlinkách následně rozesazováním upravuji.  Dříve jsem sel hustě do několika řádků, pak rozsazoval a třeba dva řádky nechal na sazečku pro příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.2.2012 14:14

Já zase letos po dlouhé době přidám k výsevu i nějaký řádek sazečky - kvůli dřívější sklizni.  Brzy se spotřebuje, tak horší skladovatelnost nebude na škodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika