Černí broučci v kočičí srsti



host - 207.90 (?)
29.11.2013 16:56

Teda, naše kočka ani pes to zatím nemají, ale jak to tak čtu, tak jsem se začala škrabat taky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 35.61 (?), 23.3.2016 17:19

Mám pocit, že si nerozumíme. V případě, že jde o jednorázovou záležitost, že zvíře donese blechu a odhalíme to hned, je lokální řešení v pořádku. Je jedno jestli se to stane, jednou nebo víckrát do roka.

Ovšem pokud na to hned nejpřijdeme a jsou-li blechy zrovna třeba ještě v době kladení vajec, lokální ošetření prostě nestačí.

O otrávení zvířata a rodiny nemůže být řeč, protože je jasné, že v případě rozsáhlého postřiku se v takové domácnosti nenachází. Pokud se používají drogérkové přípravky jde o zhruba dva dny, pokud se pozve odborná firma, jde o několik hodin. Čili to se týká situace kdy lokální ošetření není dostatečné a blechy se stále v domácnosti vyskytují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.211 (?), 15.11.2009 22:12

Ahoj všem, nemohu nepřipojit mou zkušenost s blechami (souhlasím, že jsou ti "broučci" blechy, protože jich zdaleka není jen jeden druh!). Nechápu, odkud se k nám ta havěť dostala, protože máme kočky pouze doma. Náš milovaný Kuba byl ve finále tak zablešený, že přestal žrát a celý den trávil tím, že se drbal. Antiparazitní oboječek zabral jen na chvilku a navíc jsem měla pocit, že pod ním Kubovi vylysává srst... a tak jsem nakonec přistoupila k radikálnějšímu řešení, kdy jsem vyhodila pelíšek a kočičáka postříkala Fronlinem, ten ale moc nezabral a nyní jsem spokojná s novým přípravkem, který se jmenuje Spot on: no a pak jsem na něho použila i vodičku za krk a bylo po problému fakt na dlouhou dobu. Doporučuju všem, kteří se chtějí blech a ostatních ektoparazitů zbavit navždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 22.3.2010 22:59

I Frontline se dělá ve formě spot-on, nebo můžete ze spreje odměřit příslušné množství stříkačkou a dát mezi lopatky. Důležité je, aby se spojil s kožním tukem, navrch na chlupech je na nic, ba hůř, kočky ho olizují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.17 (?), 23.3.2010 9:34

Hlavně po odblešení nezapoměňte také v odčervit. Blecha totiž přenáší tasemnici (zjednodušeně řečeno). Určitě se poraďte se na veterině, vyberou vhodný prostředek, podle váhy a věku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tynka96 - (8) - 224.67 (?), 10.5.2010 19:13

Lepší by to bylo kdyby jste přiložily fotky, pak by všichni konečně poznali co to je.  tyna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.190 (?), 28.11.2013 23:55

jsem strašně neštastná.. náš kocourek se jen škrábe,,ale co horšího.. mám pocit že to máme všude.. malinké..černérychle se pohybující..a když to chci chytnout..tak to odskočí.. a mezi prsty to rozmáčknout nejde... všechno mě svědí..jak se toho zbavit z koberce,, nebo snad sedačky... jsem nervozní,,s kocourem jsme byli před 3 dny na veterině.. a pořád se škrabe,,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.190 (?), 29.11.2013 0:03

prosím poradte mi jak se těchto maalych bestii..zbavit z bytu.. mam pocit že je máme od kočky v koberci a sedačce.. všechno nas kouše.. je to šílené.. kočka je ošetřena Frotlinne... už 3 dny,,a co ted s náma? kočka se pořád škrabe, prosím o pomoc kohokoliv, kdo má s tímhle nějakou zkušenost. budu vám velmi vděčná.. s pozdravem Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 29.11.2013 8:32

Najdete to všude na internetu, musíte vystříkat byt prostředkem proti hmyzu a opakovat, protože noví jedinci se z vajíček líhnou za 14 dní. Hlavně škvíry v podlaze, tomu dávají přednost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.90 (?), 29.11.2013 16:56

Teda, naše kočka ani pes to zatím nemají, ale jak to tak čtu, tak jsem se začala škrabat taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.42 (?), 29.11.2013 21:25

Já tedy netuším, co většině z vás vrtá hlavou... protože obyčejná blecha není nic vzácného, konkrétně u psů a koček na vesnici je to zcela běžné a rozhodně se nad tím nikdo nepozastavujewink Vy to tu popisujete, jako něco z Marsu... bože, to jste fakt nikdy neviděli blechu??indecision Tak koupím prostředek na to určený (na trhu je jich dost) a aplikuju ne?? Myslím, že jich i pár účinkuje na larvy a vajíčka, stačí na NETu pohledat. Mí psi blechy nemají, tedy běžně nemají, ale stačí se sejít s mamčinou fenkou, která zase,,kamarádí" s psy místního blba... což je bleší rájfrown a hned jim nějaká běhá po čumáku. Asi i proto, že jsou oba chlupatí, blechy se zdržují právě v té krátké srsti na hlavě a my se hodně mazlíme, tak se mi nestalo, že bych nějakou neulovila hned vzápětí, co nás navštívíwink...a ony se nám pomnožily. Stále jsou to jen jednotlivé kusy cca jednou za měsíc. Navíc v létě psi měli aplikované spoty na klíšťáky (tudíž i blechy) tak problém nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika