strom do dvora



gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 110.159 (?)
1.9.2008 21:31

zdravím, jak rychle roste smrk? kupujeme zahradu, kde je vysázený živý plot ze smrků. Teď mají asi 1-1,5m. O kolik za rok vyrostou? Musím se o smrčky před zimou nějak postarat?

živý plot
živý plot
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 170.243 (?), 6.8.2008 19:02

moc dekuji za rady... neco z toho vyberu... nebo jeste chvilku progoogluju a pak taky uvidim, co kde prodavaji..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.35 (?), 6.8.2008 13:47

Ještě k jehličnanům, prodávají dost různých roubovaných, že nedosahují obvyklé výšky 20-30m, ale třeba právě kol 3-4m. Když už ale něco, tak třeba borovice Drac.- má pruh.jehlice nebo wallich.-je vzdušná, nebo jedličku se žlutými výhonky, či smrk třeba převislý, je toho na výběr fakt hodně. Letos vybírám a vybírám, mám už přes 30 různých jehličnánků, snažím se o sesazení různých druhů a tvarů, zatím se mi to daří, vypadá to moc pěkně, horší to bude za pár let, až narostou a místa bude méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 110.159 (?), 1.9.2008 21:31

zdravím, jak rychle roste smrk? kupujeme zahradu, kde je vysázený živý plot ze smrků. Teď mají asi 1-1,5m. O kolik za rok vyrostou? Musím se o smrčky před zimou nějak postarat?

živý plot
živý plot
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 1.9.2008 22:41

Záleží na podmínkách, cca půl metru za rok. Menší rostou pomaleji, pak se to zrychlí (klidně i metr za rok), pak se to zase zpomalí a spíš jen sílí kmen. Jak přesně rostou ty vaše vidíte - každé "patro" větví = jeden rok.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 2.9.2008 7:27

díky za odpověď. Ješte jsem se chtěl zeptat, jestli můžu smrčkům v růstu nějak pomoct? Prý už jich dost uschlo a jsou místo ních nové. Nějaké hnojivo, nebo prostředek pro kyselejší půdu by nepomohl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 2.9.2008 8:29

Opravdu tam chcete takovou hradbu smrků? Za pár let vyrostou i do šíře něk. metrů a budou dost stínit a zabírat místo.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 2.9.2008 9:08

S tím místem máte pravdu. Je to navíc dost daleko od plotu. Na fotkách nejsou všechny smrčky, je jich tam ještě víc. Když už to tam je, tak bych to tam ale nechal. Ten barák je dost na kraji vesnice, tak to bude snad sloužit jako větrolam. Šlo by smrčky nějak zastříhávat na výšku plotu? To by vypadalo asi blbě, co? na fotce za skalou jsou taky smrky

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 180.147 (?), 2.9.2008 13:31

Nemám smrčky na zahradě, ale před 20 roky jsem vysadila pár semenáčků do takového tupějšího "elka" za plotem k silnici, aby sloužily jako "odstínění, odsmradění a závěs". Trvalo dost dlouho, než splnily svou fukci. Teď už je to fajn. Zastřihuju je, ale dost nepravidelně, protože jsem nechtěla, aby byly zarovnané podle "lajny". Tak teď udržuji přijatelnou výšku a ustřihnu vždy jen větve, které příliš "vyčnívají". Vyloženě dle sebe, jak se mi to líbí. Působí to celkově jako takové smrčí. Kmeny nejsou vidět, jsou obrostlé větvemi. Vždy, když se uřízne terminál, snaží se časem nějaká větev ho nahradit, ale časově to není otázka ani dnů ani týdnu, takže často můj zákrok nepotřebují. Jsme na konci prťavé vesničky a tak bych řekla, že je to lepší, než jen holý příkop a za ním nic. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.128 (?), 2.9.2008 22:12

my jsme meli na chate take takovy pokus o zivy plot ze smrcku. Časem se staval nevzhledny, dole to vyholovalo, a taky stříháni a následné shrabávání ustřižených vetviček byla nepříjemna záležiitost, protoze potvory dost pichaj.

Kdyz vidím ty vaše smrčky, které jsou nyní krásně pravidelné, tak bych je asi postupně brala jako vánoční stromečky a volné místo po nich nahrazovala něčím jiným - habry, bobkovišně, vajgelie, tisy atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 2.9.2008 22:25

Moje řeč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika