Skusenosti z presadenia borovice



host - 72.86 (?)
14.6.2012 16:13

Nějaké zkušenosti s tím mám a mohu říci jen jedno: Nesmí dojít při přesazování k přeseknutí větších kořenů a především kořenový bal musí držet pohromadě! Pokud dojde k jeho rozpadnutí a zůstanou jen holé kořeny, strom to už "nerozdýchá".

Nejvhodnější doba k přesazení je polovina až konec září.

Přesazoval jsem třeba rozvětvenou 1,5 m vysokou Borovici osinatou (Pinus Aristata ´Engelm´), na novém stanovišti je již 4. rokem a skvěle prospívá. Od poloviny dubna vždy v 10-ti denních intervalech (celkem 4x) provádím postřik proti Sypavce borové přípravkem Dithane.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 229.74 (?), 9.6.2012 18:33, zobrazeno: 3768x

ahoj mam na Zahori chatu kde by som chcel k plotu zasadit borovice. Ma niekto skusenosti, ujme sa pol az metrova borovica vykopana z lesa a zasadena k plotu? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 9.6.2012 19:32

Před asi deseti lety jsme z lesa donesli tři borovice (tak do půl metru), dvě se ujaly, jedna to vzdala. Ale musí se vykopat s větším bale a hodně brzy na jaře, teď už je pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.86 (?), 14.6.2012 16:13

Nějaké zkušenosti s tím mám a mohu říci jen jedno: Nesmí dojít při přesazování k přeseknutí větších kořenů a především kořenový bal musí držet pohromadě! Pokud dojde k jeho rozpadnutí a zůstanou jen holé kořeny, strom to už "nerozdýchá".

Nejvhodnější doba k přesazení je polovina až konec září.

Přesazoval jsem třeba rozvětvenou 1,5 m vysokou Borovici osinatou (Pinus Aristata ´Engelm´), na novém stanovišti je již 4. rokem a skvěle prospívá. Od poloviny dubna vždy v 10-ti denních intervalech (celkem 4x) provádím postřik proti Sypavce borové přípravkem Dithane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika