Rychleji rostoucí jehličnany



miolet - (16) - 92.133 (?) 
6.5.2015 11:24, zobrazeno: 8243x

Prosím poraďte. potřebuji zasadit několik skupinek jehličanů a kvůli rychlejšímu vytvoření clony bych ráda, abych na výšku 2-3 metry těchto stromků nemusela čekat 10-20 let. Pomaleji rostoucí borovice apod.bych zvolila jen pár kousků :-) Několi by však mělo vyrůst rychleji, zároveň však hledám stromy, které dorostou do maximální výšky 5-6 metrůa nebudu je muset sříhat. Díky moc za rady

Stanoviště slunečné, půda spíše těžší, takže počítám s její výměnou v místě zasazení.

Michalea

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.5.2015 11:34

Oblíbený požadavek: Vyrůst za jednu sezónu do výšky přesně 2,635 m a pak zastavit růst. Nič také nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.230 (?), 6.5.2015 16:08

Jestli   vám nezáleleží na penězích, nejlepší je koupit již vámi požadovaná výška a nechat si celou zahradu zrealizovat. Další možností je,  koupit si jen balované, ne kontejnerované, nejlépe thuja smaragd (je snad nejhezčí) ve velikosti kolem 1,5m, prodává se kolem 300 Kč. (nejlevnější a nejrychlejší způsob) No a pak čekat až doroste. Pokud máte nebo připravíte výborné půdní podmínky, tak může tento druh vyrůst i 7O cm za rok, no a pak už budete jen tvarovat až budete mít požadovanou výšku. Pokud nebudete se mnou souhlasi s tím nejlevnějším, tak pak v marketu za 39 ve velikosti 2O cm, kde půlka se neujme a budete kupovat další a budete čekat xlet. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.230 (?), 6.5.2015 16:12

.. jo a ještě doplňuji. Jestli chcete pěknou zahradu, tak se téměř vše musí tvarovat, alespoň 1x ročně. Co se nedělá, tak mě napadá narychlo, magnolie, rhododendron... To je prostě tak jak s vlasy, i dlouhé se musí upravovat, aby byly krásné.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.7 (?), 6.5.2015 19:23

No tak s tou nutností tvarování vůbec, ale vůbec nesouhlasím. Občas sice keře prořezávám kvůli kvetení (obnova dřeva), ale jediný, kde úmyslně udržuji nižší kulatější tvar, je jedna z forzýthií. Jinak nestříhám - a jehličnany už vůbec ne. Vždyť i rostoucí do koule se dají koupit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 6.5.2015 11:55

Nejrychleji roste plot ze smrkových prken. Požadované výšky může dosáhnout během několika dnů a pak už nikdy nepřeroste požadovanou výšku, může být i dokonale neprůhledný, teda pokud nevypadne nějaký suk.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 6.5.2015 13:48

Sice plot z nich nemám, jen jednotlivé kusy v záhonech, ale u mne roste nejvíce túje Smaragd. Byl sázený jako 40cm v r.2008, 2011 měl cca 2m, teď má odhadem 2,8m. Pokud vím, dorůstá v dospělosti 6m. Také ho nestříhám. Vedle něj mám jalovec Skyrocket, stejně sázené, stejná dosažená výška. Zlatá túje Sunkist roste o něco pomaleji, nyní má cca 2,2m a nejpomaleji cypřišek Alumiigold, cca 1,8m.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miolet - (16) - 92.133 (?), 6.5.2015 19:50

Lído, děkuji Vám mnohokrát, že jste se podělila o své zkušenosti. Přesně něco v tomto duchu jsem čekala, že mi někdo zkušený tady poradí :-) jsem zapálený začátečník a zakládám si sama zahradu o dost velké ploše, protože mne to zkrátka baví a naplňuje :-) No než si to nechat někým navrhnout, to je pro mne nepřijatelná varianta a nikoliv kvůli peněz. Je tak za tím sice spoutsa práce a hlavně času studováním atd, a také se jistě brzy ukáže, že i hodně šlápnutí vedle, nicméně je to Radost :-) Zcela mi stačí, když do cca 2 metrů výšky dorostou některé kousky, a na zbytek si počkám. Holt na některé kousky, abych je kupovala větší, opravdu nemám finace, to by šlo do statisíců- samozřejmě zde nemluvím o tújích, které se běžně sázejí jako živý plot- tímto směrem se neubírám :-) Díky moc moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 6.5.2015 20:15

Také jsem si záhony s keři, trávami a sem tam cibulovinou nebo trvalkou dělala sama. Ale moc jsem nespěchala, protože financí také moc nebylo, většinu keřů jsem si za tři roky namnožila z řízků na "školkařském" záhoně (to jsem takhle šla po ulici - a byl tam pěkný keřík - tak větvička byla moje). Ale ty vysoké jsem kupovala podle názvu, aby měly tu konečnou výšku, co chci. A když byl základ, tak už jsem pak zjišťovala na netu, co kde a za kolik mají zajímavého a ne tak běžného.

Jinak je dobré při sázení keřů dodržet vzálemné odstupy, alespoň u největších "kosterních" keřů na záhoně. Ony při sázení vypadají velké, ale lze je dočasně vyplnit třeba letničkami nebo plazivkami, které pak lze v případě potřeby zlikvidovat.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika