Proč zasychají nové přírustky?



host - 160.10 (?)
31.5.2010 21:01

Dobrý den, mám stejný problém u cypřišu a také zakrslého smrku.Jeden zahradník mi řekl že se ´jedná o houbovou chorobu především napomáhá vlhko a takě od sousedů stejný problem jelikož jsem se snažila zalévat a letos je neustále deštivo a není sucho tak nedostatkem vody to nebude, Pozor tato houbová chorroba se šíří vzduchem i nekolik desítek metrl¨ů.¨Zkuste postřik co nejrychlek)ji a radu s odborníkem v obchodě.Rozšíření choroby je velmi rychlý cca do dvou měsíců mám jeden stromek uolně mrtvej.Tak přeji větší štesté než jsem měla já

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

akdar - (22) - 2.252 (?), 12.4.2010 15:35, zobrazeno: 8141x

Na asi 3-letých cypřiších Lawsonových po zimě začaly usychat nové přírusrky. Mám jich asi 40 a ne všechny jsou poškozeny. Některé rezaví zevnitř a zespoda. Co je s nimi? Děkuji za radu a posílám fota.

Zasychající přírustky
Zasychající přírustky
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 12.4.2010 20:33

Zalévala jste dost? Je náročný na vláhu (potřebuje ji i v zimě).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.57 (?), 13.4.2010 7:23

Myslím, že jsem je zalévala dost. Asi před týdnem jsem je hnojila speciálním hnojivem na jehličnany a stříkala i zalévala hořkou solí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 13.4.2010 14:51

Mám přesně stejný problém...

Prosím, prosím, co je to hořká sůl? Zahrada je moje láska, ale teprve se s ní pomalu seznamuji... Díky moc

rezaví to
rezaví to
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 13.4.2010 15:56

Ahojky Marcelko, Hořká sůl je výživa pro rostliny, která jim dodá hořčík.Prodává se všude tam kde jsou k dostání hnojiva a postřiky v granulích i tekuté formě.Jinak zadejte si do gogle co je hořká sůl a najdete tam vše co potřebujete vědět.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 19.4.2010 12:11

Děkuji.

Koupila jsem jí 2 kila a ještě 3 kila Cereritu a projela jsem s tím celou zahradu. Tak uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.10 (?), 31.5.2010 21:01

Dobrý den, mám stejný problém u cypřišu a také zakrslého smrku.Jeden zahradník mi řekl že se ´jedná o houbovou chorobu především napomáhá vlhko a takě od sousedů stejný problem jelikož jsem se snažila zalévat a letos je neustále deštivo a není sucho tak nedostatkem vody to nebude, Pozor tato houbová chorroba se šíří vzduchem i nekolik desítek metrl¨ů.¨Zkuste postřik co nejrychlek)ji a radu s odborníkem v obchodě.Rozšíření choroby je velmi rychlý cca do dvou měsíců mám jeden stromek uolně mrtvej.Tak přeji větší štesté než jsem měla já

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika