Jak zastřihnout špici stříbrného smrku?



host - 0.62 (?) 
13.4.2015 15:49, zobrazeno: 9737x

Dobrý den, prosila bych o radu, jak a hlavně kdy mám zastřihnout špici u stříbrného smrčku. Mám ho 3 roky a má na hlavním terminálu přírůstky každý dok více jak 70cm. Prý se to dá nějak zastřihnou, aby rychle nerostl, ale na druhou stranu bych z toho nerada udělalala keř? :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 13.4.2015 18:56

jednoducho ho ufiknut a najblzsie bocne konare zakratit. zasahom do terminalu sa vsetky najblizsie bocne konare zacnu zdvyhat a a menit na terminal. udrzba v nasledovne roky spociva v zakracovani vsetkych vyhonov, ako rez ziveho plota. tymto sposobom sa da zabezpecit udrzanie pozadovanej vysky a tvaru akehosi ihlana aj ked ten povodny vzhlad ihlicnanu uz nikdy mat nebude, vid foto strom vzadu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.62 (?), 14.4.2015 19:36

Děkuji moc za odpověď:-) ještě mi není akorát jasné kdy řez provést? Z různých rad jsme se dočetla, že se dá zkrátit na konci dlouživého růstu o 1/2 a 2/3 a jinde zase, že se má seříznout z jara těsně nad vybraným pupenem- tzn. z toho nového nevypučeného pupenu by se udělal nový terminál? Jde mi o to, zda mám střihnout již teď, když je pupen narašený a nebo počkat, až ten výhon vyroste a potom teprve? :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 14.4.2015 20:01

Teď už máte pozdě na zimní řez, kdy se zkracuje na příslušné pupeny. Ten letní je jednodušší, protože stříháte před diferenciací pupenů, nemusíte nic hledat a na konci ponechaného výhonu se automaticky vytvoří příslušná sada pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.62 (?), 15.4.2015 13:49

Takže tím pádem je to jednodušší, budu stříhat v červnu. Zkrátit terminál mohu i o 1/2 narostlé déky? Nebo je lepší místo střihu to vyštípnout? Terminál pak už neporoste jen boční pupeny a z nich nové větvičky, jestli jsme to pochopila dobře, které se budou snažit hnát nahoru a ty pak kromě jedné vybrané zase ostříkám? A co kdybych ještě ten terminál vyštípla v zárodku, kdy bude mít při pučení třeba jen 4 cm nové déky úplně?To je dotazů, já vím... nerada bych to nějak zmršila... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 15.4.2015 14:56

rez a zastipovanie odlisne to veci

neviem ako reaguje iny ihlicnan ale tu je nieco o zastipnuti borovice


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika