Viržinské růžové



Petr Zehnálek - (35) - 58.50 (?) 
1.6.2016 10:40, zobrazeno: 2640x

Zdravím,

nemáte tu někdo nějakou zkušenost se starým letním jablkem Viržinským růžovým. Jednu letní jabloň mám pracovně určenou právě takto. Jedná se o strom 50-60 let starý poměrně vitální, ale ne nijak mohutný. Plody byly v době nálezu (konec července 2015) už moučnaté, často popraskané, a proto hnijící. Vůně výrazná, trochu jako po růžích. Podle popisu v Moravském ovoci je pro tuto odrůdu typický velmi velký list. To si chci letos ještě ověřit. 

Děkuji za reakce!

PZ


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 189.156 (?), 1.6.2016 12:07

Virginského znám několik stromů, typický je opravdu velmi velký, tmavý list, větší jsem neviděl... Odrůda je velmi úrodná, plody opravdu vypadají jako ty vaše, ale nesedí doba zrání, Virginské zraje spíše koncem léta, tak od půlky srpna, v podstatě navazuje na Průsvitné. Tu vaši odrůdu bych tipoval na Astrachán bílý. Plody virginského jsou typicky výrazně ojíněné. Je to výborná, pozdně letní odrůda, dnes zapomenutá, přestože pro to není jako u většiny starých odrůd žádný důvod.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr Zehnálek - (35) - 58.50 (?), 1.6.2016 12:23

Děkuji, na ten Astrachán kouknu. Když jsem to minulý rok určoval, tak jsem ho vyloučil, ale už si nevzpomínám kvůli kterému znaku. K literatuře se dostanu o víkendu, tak to prověřím.

PZ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika