Váš názor - minianketa



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 226.149 (?) 
2.6.2016 14:22

Pane Ivane, cider jsem nikdy nedělal. A po pravdě napsáno jsem o něm ani dlouho nevěděl. A myslím, že v té době by ho ani nikdo nepil.
(Díky levným nekvalitním ovocným dezertním vínům bylv té době k podobným typům nápojů značný odpor).
Je to modní záležitost posledních let. Ale určitě do jeho výroby jděte. Je to přírodní, zdravý nápoj a zájem o něj stoupá. Na rozdíl od jablečných pálenek, které aspoň v mém okolí, většina lidí odmítá.
*
Poslední roky se u mně jadrovinám vůbec nedaří a mrzí mně, že jsem je vůbec vysazoval.
(Děd mně kdysi před nimi varoval a měl bohužel pravdu).
Ale co už teď...
Pokud se něco urodí, tak to jde na ovocný líh a mošt. Nebo to rozdám. A i o tu Smiřickou je kupodivu zájem.

Rafael.

P.S. Pane Petře, roubů Caroly můžu poslat neomezené množství, ale jestli mám "PRAVÝ" Mac Intosch to nevím...

Když se na Valašsku místo slivek pěstují jádroviny....
Když se na Valašsku místo slivek pěstují jádroviny....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 34.135 (?), 3.6.2016 9:53

Zdravím, také bych rád přispěl do ankety. Vyzkoušel jsem pěstování cca 30 odrůd jabloní, nyní zkouším ještě nové Admirál, Rozeta, Opál, ale ty hodnotit ještě nemůžu, na první úrodu teprve čekám. Mám-li hodnotit podle chuti, je pořadí na špici asi následovné: 1. Dukát, 2. Cox Cherry, 3. Rubín, 4. Rubinola, 5. Mantet, 6. Šampion, 7. Zvonkové. Dukát i Coxovka jsou ovšem náročné na pěstování, na ochranu proti chorobám a vyváženou výživu. Ale kdo upřednostňuje renetovitou chuť, tak dobrý Dukát je podle mě skutečně nedostižný. Přiznávám ale, že v novějších odrůdách se ještě tak dobře neorientuji. Ostatní ovoce jen stručně: hrušeň Boscova, meruňka Radka, broskev Favorita, slivoň Zelená renklóda. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.1 (?), 3.6.2016 19:43

Spartan

Jana

-

-

žlutý špendlík (ne mirabelky)

Jinak ale miluju červený a bílý rybíz, mám několik odrůd rozložených do sezony, abych ho měla pořád dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika