Sirius



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
26.1.2016 20:17

Přiznám se, že jsem včera jedl Sirius poprvé v životě a to jeden z plodů z předchozího příspěvku. Omlouvám se, ale pro mě tedy "nezáživná záležitost" a to i přes jeho dlouhou skladovatelnost. Vzpomněl jsem si opět na výrok pana Miloše Vysloužila o tom, že hvězdné žlutoplodé odrůdy jsou na jedno brdo. Chuť nasládlá, ale nic dalšího. Dobře vyzrálý kvalitní Goldstar mi chutná mnohem více.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 36.168 (?), 19.10.2014 17:28, zobrazeno: 31775x

Zdravím. Včera jsem byl v zahradnictví a byl zde Sirius na semenáči. Vysokokmen. Sháním na M7, M106, ale tohle mě zarazilo. Uvažuji o koupi, jen nevím, jak se bude jabloň chovat, zda nebude zdrobňovat plody.  Co si o této kombinaci myslíte? Děkuji Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 20.10.2014 9:41

Siriusem jsem přerouboval Glostera na vysokokmeni.Oproti Glosteru (část jsem ho ponechal) rodí Sirius na delším dřevě a plody jsou opravdu drobnější.Stromek bych koupil a přerouboval na vhodnější odrůdu.Siriuse bych použil jako rouby k podnoži M106 a pod.    AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.10 (?), 20.10.2014 21:07

Vzhledem k faktu, že Sirius je triploid, bych obavu ze zdrobňování plodů neměl.  Drobné plody mohou být přičteny celkově suchému roku.

Naopak na bujných podnožích může udělat velké mohutné koruny s pozdějším nástupem do plodnosti. A až se síly růstu a plodnosti vyrovnají, je předpoklad, že jablka budou střední a nebo velká.

 To samé lze říci o Orionu o kterém je řeč vedle, anebo o Admirálu.

Předpokládám, že takový Admirál na semenáči bude jednou strom, že se náručím kmen neobejme. Co mě dělá jen na M 26 je neuvěřitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.10.2015 12:15

Koupil jsem Sirius před rokem na M 26 a letos měl pár drobnějších a jaksi deformovaných plodů. Říkal jsem si že z první úrody nelze dělat závěry. Jenže v minulou sobotu jsem na výstavě Hortikomplex v Olomouci viděl podobně zdeformované menší plody Siriusu, které jistě pocházely z mnohem příhodnějších podmínek než jsou ty moje a přesto měly vzhledově daleko do výstavních rozměrů a tvarů. Myslím, že Sirius nebude v mých podmínkách ta správná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.10.2015 13:40

Nezoufejte. Já mám letos Siriusy veliké a to většina jablek - kvůli suchu - je spíš drobnější. Třeba s Topazem to bude bída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.1.2016 20:17

Přiznám se, že jsem včera jedl Sirius poprvé v životě a to jeden z plodů z předchozího příspěvku. Omlouvám se, ale pro mě tedy "nezáživná záležitost" a to i přes jeho dlouhou skladovatelnost. Vzpomněl jsem si opět na výrok pana Miloše Vysloužila o tom, že hvězdné žlutoplodé odrůdy jsou na jedno brdo. Chuť nasládlá, ale nic dalšího. Dobře vyzrálý kvalitní Goldstar mi chutná mnohem více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 26.1.2016 21:03

To jste mě vůbec nepotěšil pane Petře. Na Siriuse jsem celkem vsázel a krom tří nově nasazených stromků na M26 jsem ho chtěl letos i naroubovat na starší jabloně s méně chutnými plody. Jako žlutoplodý jsem o něm uvažoval jako o "náhradě" za Golden. Ten už je teď jak hubka, ani na mošt už to není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.214 (?), 26.1.2016 21:33

Já teď z kupovaných odrůd "jedu" pouze Topaz a Sirius z nedalekých sadů a Sirius je (jako zatím tady vždy) skvělý - žádná sladká fádnost, ale pěkně řízný, sladký s kyselinkou a šťavnatý, a to i u některých nevybarveých (skoro zelených) plodů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 26.1.2016 22:21

Můžete prozradit lokalitu, alespoň přibližně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 27.1.2016 7:06

Sady Klášterec nad Ohří, okr. Chomutov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika