Ontario a vosy



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
31.7.2009 22:39

Pane Pepo! To asi nebude Ontario. To je dneska zelené, tvrdé a kyselé zůstane až do příštiho května, kdy ho najdete ve sklepě nažloutlé, povadlé, ale stejně nakyslé. Takové jablko by asi vosám nechutnalo. To napichování nedělají jen vosy. Těch je ostatně na začátku léta poměrně málo. Asi máte problém, že od napíchnutého místa se šíří monilioza a plody shnijí. Dalo by se to řešit nějakým postřikem proti houbovým chorobám. Na ty vosy je plastová lahev s trochou piva nejlepší řešení a všimněte si skladby pochytaného hmyzu - vos tam bude minimum. Sladké nálevy se mi neosvědčily. Já mám taky neuvěřitelný problém. Po trojích kroupách a deštích se naši zahradu ještě naučily navštěvovat sojky. Nejprv na třešně mezi špačky, kosy a strakapůdy a teď na úplně tvrdé broskve a nezralá jablka, které naklovávají a znehodnocují.  To vás jen chci potěšit, že nejste sám se svým vosím problémem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 202.34 (?), 21.7.2009 19:58, zobrazeno: 8600x

Zná někdo jiný způsob ochrany jabloní před napíchávání vosami než pivo nebo sladký roztok v láhvi.Mám opravdu Ontário.Díky Pepa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 31.7.2009 22:39

Pane Pepo! To asi nebude Ontario. To je dneska zelené, tvrdé a kyselé zůstane až do příštiho května, kdy ho najdete ve sklepě nažloutlé, povadlé, ale stejně nakyslé. Takové jablko by asi vosám nechutnalo. To napichování nedělají jen vosy. Těch je ostatně na začátku léta poměrně málo. Asi máte problém, že od napíchnutého místa se šíří monilioza a plody shnijí. Dalo by se to řešit nějakým postřikem proti houbovým chorobám. Na ty vosy je plastová lahev s trochou piva nejlepší řešení a všimněte si skladby pochytaného hmyzu - vos tam bude minimum. Sladké nálevy se mi neosvědčily. Já mám taky neuvěřitelný problém. Po trojích kroupách a deštích se naši zahradu ještě naučily navštěvovat sojky. Nejprv na třešně mezi špačky, kosy a strakapůdy a teď na úplně tvrdé broskve a nezralá jablka, které naklovávají a znehodnocují.  To vás jen chci potěšit, že nejste sám se svým vosím problémem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.56 (?), 1.8.2009 14:12

vosy mají rády ocet s pivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 9.227 (?), 1.8.2009 22:51

To je docela možné, ale nepohrdnou ani nějakou limonádou, cocacolou nebo jen cukrovou vodu v lahvi. Rozhodně si v současné době-jak psal už p. Pavel Skála-nepochutnávají na Ontáriu. Snad jen, že by byly už "namazané" po tom pivu. Sama Ontário vlastním, je obalené velikými zelenými plody a 20 roků, co ho máme, na něm nebyla jediná vosa. Těm chutnají daleko sladší a měkčí odrůdy jablek. A přímo teď je objektem jejich zájmu zbytek meruněk a zrající broskve-alespoň u nás-pak sladká letní jablka a hrušně. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.34 (?), 3.8.2009 11:04

Pane Skála, Ontário to je na sto procent, ty vosy zanechávají jasnou tečku po bodnutí. Používám všechny možné roztoky do lahví, nejvíce se mi osědčil silný cukernatý roztok, samozhřejně černé pivo.Trochu jsem doufal, že existují i jiné ochrany, třeba elektrický odpuzovač, nebo postřik. Já zavěšuji na strom rozpůlené hrušky.Ty mají rádi,  jenom nevím jestly jich nepřilákám ještě více. Díky za všechny odovědi, Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 3.8.2009 11:11

Na poměrně slušném vzorku stromů jsem si dělal "soukromý výzkum" na co lapat vosy. Někde byl v literatuře doporučen mírně ředěny jablečný sirup. Můžu Vás ubezpečit, že to není pravda. V lahvích s pivem bylo po čase do třetiny vos a v těch se sirupem tak 3, 4 ks. Docela jich to odpuzovalo spíše. Ale bylo to ještě za "starých pořádků" a to co mělo být jablečným sirupem bylo ve skutečnosti něco synteticky připravené, jinak si to neumím vysvětlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika