Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?)
29.9.2016 19:25

Jonagored na MM106. Je už pekne červený, ale pýriť by som sa mal skôr ja - takéto jablká už mali byť obraté... Je to ale ťažké, keď človek chodí aj do práce a tých stromov je toľko. Obdobie oberačky vie byť aj pekne stresujúce a otravné, naozaj nemôžem povedať že by som ho obľuboval. Len sa stále zastrájam: veď počkajte keď budem na dôchodku! Kecy...:-) IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 15.9.2016 16:31

Jonagored nemám ešte tak pekne vyfarbený, ako vaše pan Hlavatý, tiež to bude u mňa prva úroda, som zvedavý ako bude chutiť. Za tou pyramidou jablk máte tušim fígovnik.Bohemia pekná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.58 (?), 15.9.2016 18:16
Pán Fiala, o chuť Jonagoredu sa báť nemusíte, patrí k najchutnejším odrodám vôbec. Inak tá vyfarbenosť plodov na mojich fotkách je práveže podpriemerná, obral som ich skoro najmä kvôli sršňom a tiež pre ich nadmernú veľkosť (aj tak sa nebudú dať dlho skladovať). Pridávam fotku ako vyzerá perfektne vyfarbený Jonagored (to sa ale nepodarí každý rok). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?), 16.9.2016 21:07
Jonagored na MM106 sa správa " normálne", plody nie sú malé, ale ani nadrozmerné. Aj vyfarbovanie prebieha v očakávaných intenciách, nie predčasne ako na M9. Zber by mal byť niekedy začiatkom októbra. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 24.9.2016 12:01
Jonagored - MM106. Možno ten zber bude predsa len ešte v septembri. Dozrievanie v posledných dňoch beží rýchlym tempom. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?), 29.9.2016 19:25

Jonagored na MM106. Je už pekne červený, ale pýriť by som sa mal skôr ja - takéto jablká už mali byť obraté... Je to ale ťažké, keď človek chodí aj do práce a tých stromov je toľko. Obdobie oberačky vie byť aj pekne stresujúce a otravné, naozaj nemôžem povedať že by som ho obľuboval. Len sa stále zastrájam: veď počkajte keď budem na dôchodku! Kecy...:-) IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.97 (?), 1.10.2016 20:12
Jonagored na MM106, 10-ročný. Trochu zvláštny "hybrid", výška kmeňa ako zákrpok, koruna ako vysokokmeň. Tohtoročná úroda: 10 bedničiek jabĺk (naplnených kopcom). Na fotke tri chýbajú, nestihol som vyfotiť - kamarát ich už bral na kalvados do suda. Podobne ako pri Golden Del. je dosť plodov postihnutých chrastavitosťou. Tie čo sú na fotke ešte prejdú selekciou, celkove vidím pomer "do pivnice" a "na kalvados" asi tak 1:1 (po 5 bedničiek). IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.24 (?), 9.10.2016 14:17
Jonagored - posledná várka plodov, ešte o niečo viac vyfarbených. Zber dnes - 9.10.2016. Pre Jonagored by to bol veľmi dobrý rok. Prečo "by"? Lebo chrastavitosť... IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.218 (?), 29.12.2016 19:34
Jonagored - degustácia 29.12.2016. Jonagored by mal byť teraz chuťovo na vrchole. Dojmy: vzhľad výborný, konzistencia dužiny stredne tuhá, šťavnatosť priemerná. Chuť veľmi dobrá až výborná, viac sladká, ale komplexná, plná. Z excelentných rodičov asi viac zdedil po Goldene. Pravdou je, że absolútna komplexná harmonickosť a ohňostroj chutí ako u (nezmúčnatelej) Coxovky to nie je, ale Jonagored nároky milovníka viac sladkých jabĺk uspokojí bez pripomienok. Bonusom je excelentný "look". Nedostatkom je fakt, že od konca januára kvalita v priemernej pivnici klesá. V tomto sa napr. na Admiral nechytá ani náhodou. Jonagored je pre mňa spolu s Rubinolou srdcovkou a nosnou odrodou, takže moje hodnotenie je (ale nielen preto) vysoko pozitívne. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.12.2016 10:37

Skvělé hodnocení, Ivane. Jonagoldovým odrůdám výrazná a plná chuť určitě nechybí, na rozdíl od některých jiných a to i tržních odrůd. Obchody teď zaplavily mutace Red Prince a Jonaprince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.168 (?), 11.7.2017 20:58
Jonagored - mínusy. Vzhľadovo aj chuťovo skvelá odroda. Ale...: nízka odolnosť voči chrastavitosti (sú roky kedy nepomôže ani séria postrekov, tento rok je to zatiaľ dobré). Na MM106 mi v rodivosti alternuje, v "oddychovom" roku má len pár desiatok plodov (v "plodnom" roku dá 9-10 bedničiek). Tento rok je oddychový, plodov je málo, ale sú už teraz abnormálne veľké (foto). V čase zrelosti vážia hypertrofické jablká nezriedka 700g i viac. Nie sú preto dobre skladovateľné a trpia pehovitosťou. Nadmerne veľké jablká = nie dobré jablká. Takže aj Jonagored má svoje muchy. Ale v "dobrom" roku v záhrade exceluje a máloktorá odroda sa mu vyrovná, a vtedy zaplní aj pivnicu. Takže s Jonagoredom "...to ťahám roky už...". A aj budem. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika