mladé jabloně - okus



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?)
10.10.2008 10:23

Tak to už snad je lepší drápance pěkně začistit, visící kůru odstranit. Pak zatřít stromovým balzámem. Pokud jsou ty drápance větší či hlubší je podle mě lépe nechat ránu pěkně nově zavalit. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
rejnartova.petra - (5) - 156.77 (?), 10.7.2008 10:27, zobrazeno: 6964x

dobrý den, nevíte někdo jak se zařídit, mám asi pětileté jabloně, rostly vždy krásně a vše bez problému. Sousedi si pořídili kočku a všechny kmeny jsou odrápané a do půl metru kmenu už začínají vyset cáry kůry. Pomůže pletivo, nebo jak kočku odradit? A jak ošetřit poškozenou kůru? Dík moc za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 14.7.2008 22:58

Kočka si tím údajně brousí drápy, takže to dělá vždy. I když tady to je spíše kočka zkřížená s tygrem, když dokázala ty jabloně tak rozdrápat.  Odhaduji, že na zahradách nemáte starší keře a stromy, které by mohly kočkám vyhovovat více a drápání by na nich nebylo tolik vidět jako na těch mladých jabloních s měkkým kmenem. Navrhuji za prvé promluvit se sousedem, ať si dá na zahradu nastojato nějaká dřeva s drsnou kůrou, kde kočka může drápat a po kterých může lozit. Nebo dát něco takového na svoji zahradu. V krajním případě se potom prodává plastové pletivo určené k obalení kmenů proti okusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 29.9.2008 6:43

Sousedovic kočka mi dělá totéž, i když má doma starých kmenů dost. V Kanadě prý pomáhá proti medvědům pravidelné označkování "svého revíru" metodou, kterou používají pejskové, ale zatím jsem to nevyzkoušel, bojím se, aby mne někdo neviděl. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.9.2008 8:36

Pletivo jistě pomůže, stačí zřejmě i obalení papírem. Než by jej kočka strhávala, najde raději jiné dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.66 (?), 5.10.2008 15:39

Jablone a okus-dalsi studnice temat-v extenzivnich podminkach nevycerpatelne.

Resim to tak ze trema deskama o kolo 120cm delky oblozim kminek s kulikem a stahnu dratem.pokud nenasnezi 60 cm jak predloni, nebo sousedovi neutecou kravy tak jsou stromky v bezpeci..pokud pominu hryzce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 10.10.2008 1:14

Existuje sprej, který odpuzuje psy a kočky, když s ním něco postříkáte. Drápance ošetřit - vzala bych na to buď balzám, nebo štěp.vosk, jestli není kůra uschlá, může přirůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 10.10.2008 10:23

Tak to už snad je lepší drápance pěkně začistit, visící kůru odstranit. Pak zatřít stromovým balzámem. Pokud jsou ty drápance větší či hlubší je podle mě lépe nechat ránu pěkně nově zavalit. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika