Kubáček 2016



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 182.227 (?) 
26.3.2016 7:27

Ta doba 24 hodin je dlouhá a pokud to jde, je lepší stromky založit do zeminy co nejdříve. Záleží ještě, zda vozíčkáři, co jezdí po trzích je nemají volně třeba týden a před Vámi je jen pokropí. Ono ještě velmi záleží na tom, jak se stromkama bylo nakládáno před tím. A co mají za sebou. To je kolikrát rozhodující. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 182.227 (?), 26.3.2016 7:54

To je hrozné, jak jsem to napsal, ta doba podle normy ČSN byla 48 hodin, dva dny, ne jeden den, neumím počítat. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.215 (?), 26.3.2016 9:42

Dobrý den, já jsem před 8. lety též koupila ovocné stromky ze Střilek. Jsem velice zklamaná, stromky skoro nerostou, málo plodí. Zato jsem velice spokojená z ovocnou školkou ze Strážnice od pana Zibala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 26.3.2016 12:22

Ze Střílek jsem přestal odebírat stromky kvůli omezenému sortimentu, jinak jsem byl s kvalitou služeb spokojen. Pokud jde o málo čitalné visačky, tak to se občas stává všude. Největší problém vidím se záměnami odrůd. Bohužel se mně to stalo i v Klivii Ba, kde je jinak výborný sortiment. Je to ten známý případ s broskvoní Vistari"š". Také bohužel posílají stromky s visačkou, kde je na papírku napsaný fixou název odrůdy, nic víc. Co se týká Strážnice, tak je to asi nejspolehlivější dodavatel, pokud jde o záměny, jen by u broskvoní neškodilo mít nějaké odrůdy na jiných podnožích než jen BSB-1. Myslím podnože do těžších půd. Zřejmě je to ale jediný dodavatel, kterému jde o to, aby posílal zákazníkům odrůdy, které si skutečně objednali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.136 (?), 26.3.2016 8:02

su softwares na upravu fotografii a tie by tu info z ceduliek asi "vydolovali".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 26.3.2016 8:13

Přeháníte - čtu Jabloň MELODIE, Zelená renklóda, Třešeň CHRISTIANA, Broskvoň CATHARINA... naživo to musí být nádherně čitelné cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.77 (?), 26.3.2016 12:18

Souhlasím, je to nepořádnost a kazí to dojem z jinak třeba dobrého zboží. Aspoň narychlo z fotky je poznat:

1) KRISTIANA

2) Melodie

3)...

4)..., podnož ptáčnice

5) Zelená renkloda

Podívám se na to pořádně ještě večer doma. Něco z toho půjde vytáhnout.

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 26.3.2016 12:55

Ve Střílkách bych se určitě nebál nakupovat. Další výhoda je, že se u nich najdou i odrůdy a na podnožích, které u druhých prodejců nejsou.

K těm návěskám. Je to úřední návěska a potisknout se nedá jinak, než nějakou jehličkovou, omezeně inkoustovou tiskárnou. Laserová tiskárna se při tomto zničí, protože návěska je umělá hmota i když vypadá jako papír. Speče se, rozteče se v zapékací jednotce. No a barva se deštěm vymyje. Lze to ještě udělat tak, že stromky se opatří další vlastní návěskou, ta už může být už z čehokoliv, s obrázkem, zvláštní tisk atd. Je to však náklad a práce navíc. A stromek by byl se dvěma návěskama. Zatím jsem se s tím nesetkal. Anebo zařadit stromky do CAC. Mnoho školkařů však pěstuje jen uznaný materiál, jsou na to zvyklí z dřívějška, dříve to jinak nešlo,  a ten musí mít tuto modrou návěsku. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 26.3.2016 13:15

Píšu, že jsem se ještě nesetkal se stromkem se dvěma návěskama, no a hned v sousedním vlákně "stříhání stromků" švestka má dvě návěsky. Jednu úřední modrou a pak bílou s popisem. Jinak pro materiál CAC by stačila jen samotná bílá, ale prodejce dostal, koupil stromek s modrou návěskou, takže přidal svoji bílou a prodává dál.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.3.2016 14:21

Podívám se na to pořádně ještě večer doma. Něco z toho půjde vytáhnout.

Není třeba. Vím, co jsem objednal, takže jsem všechno určil. Nicméně správně popsané zboží si představuji trochu jinak.  Je to už stará písnička. Nápisy na těchto cedulkách, i když jsou při koupi čitelné, během jednoho, nejvýš dvou roků,  zmizí
    Hlavní myšlenkou úvodního příspěvku bylo, že stromky - třebaže až na jaře - byly poslány ve velmi dobré kvalitě. A taky nabídka více tvarů a podnoží. Přitom stále spousta lidí kupuje stromky z barevných katalogů, kde se nedozví nic o tvaru a podnoži, zato si přečte, že ovoce je chruplavé a stromy překvapí na jaře bílými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika