Ktoré jablká ste obrali ako posledné?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
18.1.2017 20:37

Dobře vyvinuté Bohemie mi bohatě stačí.cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.10.2016 16:55

...že Bohemiu môžete mať takto dlho na strome Vám dosť závidím :-)

Jen abyste se, pane kolego, nerouhal. Já bych si ty naše polohy hnedle vyměnil. Ale je pravda, že Bohemie nenarostou v teplejší poloze o nic větší ani chutnější. Proto je Rubín a Bohemia moje srdcovka. A takových odrůd je víc. Vypozoroval jsem to i u Matčina, Grávštýnu, Jaderničky, Lambournu, aj. Ale i tak bych to měnil.blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 16.10.2016 19:45

Ta moje Fuji vypadá asi takhle. Byla ještě víc rzivá kolem stopky a i jinde. I rzivé výstupky. Koupím v krámě, ochutnám a porovnám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 16.10.2016 20:35
Pre Kukyho: Tie jablká na Vašej fotke s najväčšou pravdepodobnosťou Fuji nie sú (pripadajú mi skôr ako Rubinola). Fuji má typicky hladkú šupku, bez hrdzovitosti, je vyššie ako širšie a chuť je výrazne sladká, aromatická.Dužina je tuhá, jej farba je žltkastá, nie biela. Typické Fuji sú na fotke (dovolil som si ju prevziať zo staršieho príspevku p.Polehlu). Klasické Fuji vyzerá ako ten plod celkom vľavo, je len nevýrazne slabo ružovo-fialové. Červené mutácie môžu mať aj pásiky, ale nie natoľko výrazné ako na Vašej fotke. Tiež je pre Fuji netypické aby samovoľne padalo zo stromu. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 16.10.2016 21:28

Tak jsem našel Rubinolu a bude to s největší pravděpodobností ona! Ten obrázek sedí. Zapátrám, od kterého dodavatele stromek byl. A ty plody jsou sice velké, ale relativně lehké.

Zapátral jsem - Zojafrown.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 16.10.2016 20:40

220mnm - na stromech je poslední třetí dávka Jonagoldu (první šla přelom září/říjen, druhá minulý týden, pár posledních Topazů a jeden Sirius (prvnísmiley)

525mnm- viselo by lecos, kdyby zahradu nenavštívili nezvaní hosté. Pár zůstavších Ontárií v polostínu je jak brčál, Topaz jsem sklidil dnes. Rubíny už jsou tak napadené strupovitostí, že jsem je dnes otrhal do kvasu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 16.10.2016 20:58

Nazdar ovocnáři.V pátek jsem očesal Braeburn.Doslova mě klesnul do ruky a ze vnitřku koruny dočesal Spencer.Na stromcích zůstavá Fuji Raku Raku a Pink Lady. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.171 (?), 16.10.2016 22:29

Já jsem dnes sklidil Spencer a setřásl poslední Sparťan. Ještě budu česat Dukát, Erwin Baur, Gloster, či ft až Boskoop, Jonagold, Ingold, Hájkovu, Bancroft, Hladíkovo, Idared, Idajon, Auralii, Undine, Staymared,, Ktasokvet, King David, Northern Spy, Redspur, Wellspur, Orleans, Topaz, Alice, Secore, Titan, Perkins, Iwette, Virginia Winesap, Zvonkové, Gloria Mundi, Holly, Mutsu, Democrat a pár nových mladých stromků s pár jablky. Zbývají mi na to jen 2 týdny.  I. Vejvancicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.78 (?), 16.10.2016 23:44
Na stromě zbývá Idared a samozřejmě Major, ten klidně vydrží na stromě i do vánoc. Tydle ledová jablka jak tomu říkám, to je potom pane lahůdka! Ing. Fidla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.232 (?), 18.1.2017 17:36
Gloria Mundi - jablko z USA, podľa popisu možno niečo špeciálne pre dr.Vysloužila (ak tohto obra už nemá). 😉. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.1.2017 20:37

Dobře vyvinuté Bohemie mi bohatě stačí.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika