Je už čas na stříkání jabloní - Kumulus/Polygram?



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
11.4.2008 13:12

u sebe v počítači to nemohu najít, ale na stránkách rostlinolékařské správy (doufám že tam)  byl krásný článek o strupovitosti - doporučuji najít, byly tam i fotky rašících pupenů.
Já jsem stříkal před týdnem- není od věci koordinovat fáze rašení s výhledem předpovědi počasí (před týdnem končilo slunečné počasí a výhled byl deštivé počasí na týden), samozřejmě za předpokladu, že máte čas a na zahradu se dostanete...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 84.188 (?), 11.4.2008 12:24, zobrazeno: 26031x

V návodech k použití jsou uvedeny termíny "myší ouško"  a  "zelené poupě" -  přiznávám, že vůbec nevím, co si pod tím představit. Cílem je chránit stromy obecně před houbovými chorobami.

Z pupenů teď začínají vyrůstat listy - už je vidět několik "ocásků".

Do příštího roku to snad stihnu důkladněji nastudovat...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 11.4.2008 13:12

u sebe v počítači to nemohu najít, ale na stránkách rostlinolékařské správy (doufám že tam)  byl krásný článek o strupovitosti - doporučuji najít, byly tam i fotky rašících pupenů.
Já jsem stříkal před týdnem- není od věci koordinovat fáze rašení s výhledem předpovědi počasí (před týdnem končilo slunečné počasí a výhled byl deštivé počasí na týden), samozřejmě za předpokladu, že máte čas a na zahradu se dostanete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kopeček - (3) - 151.49 (?), 11.4.2008 13:13

Já už jabloně i hrušně stříkala, myší ouško je, když se ukazují z pupene lístečky. Stříkám nejdéle do fáze zeleného poupěte, když už ze zeleného poupěte vykukují růžové špičky je pozdě, to už stříkám diskusem. Polyram se už nevyrábí, nahrazuje ho Delan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 11.4.2008 13:15

Je to jednoduché. V chemických přípravcích se nevyznám, ale myší ouško jsou právě ty zelené ocásky lístků čnějící z poupat, zelené poupě je nerozvinutý květ, který ještě není na konci růžový nýbrž zelený. Dalším stadiem pak je právě růžové poupě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopeček - (3) - 151.49 (?), 11.4.2008 13:28

Ano, je to jednoduché. Nakonec, když si koupíte zdravé jablko, kde jsou dva Delany a tři Diskusy, tak jsou tam i přesně popsané a vyobrazené fáze kvetení jabloně.

Mimochodem nevíte někdo jak dlouho musí zaschnout postřik na stromech, aby tomu už nevadil déšť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 11.4.2008 13:57

Jakmile je suchý. Doba zasychání je přímo úměrná relativní vlhkosti a nepřímo teplotě. Slabý a krátký déšť postřik nesmyje, dlouhotrvající a silnější ano. Účinek postřiku se tím nezruší ale oslabí. Zaschlý postřik je sice neúčinný, chemická látka reaguje jen v roztoku či suspenzi, při opakovaném zvlhčení - třeba rosou - se účinek látky v menším i několikrát obnoví. Ani silný déšť ale nesmyje zaschlý postřik úplně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 12.4.2008 17:58

Děkuji za radu, zatím jsem použil Delan.

Působí tyto fungicidy i proti dřevokazným houbám? Na jedné jabloni jsem ji objevil, mechanicky odstranil, ale chtěl bych ji samozřejmě důsledně zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.48 (?), 14.4.2008 11:18

Na dřevokazné houby nepůsobí a řekla bych, že na ně nic není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kopeček - (3) - 151.48 (?), 14.4.2008 11:38

Nechci Vás strašit, ale pokud se Vám objevila na ovocném stromě dřevokazmá houba, měl byste tento strom skácet a nahradit novým. Jistě už je napadeno dřevo a dřive či později Vám tento strom uschne a každopádně bude ztrácet plodnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.188 (?), 16.4.2008 20:13

Stromy zatím plodí, přestože byly drasticky zanedbané - neprořezané a neošetřované nejméně 10 - 15 let. Prořezávku provedla před třemi týdny máti, která tomu narozdíl ode mě rozumí .

Dokud budou plodit, kácet je nebudu. Zasadil jsem sice několik nových stromků, ale "co za deset minut pokácím, to za deset let nevyroste", takže bych chtěl houby zatím řešit nějak "nedestruktivně".

Ono možná pomůže i to, že se zahrada po X letech bude znovu sekat, takže u kmenů snad nebude tak vlhko...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika