Je to jen strupovitost?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?)
30.7.2016 0:20
Podľa mňa to vôbec nie je chrastavitosť (strupovitost), ale ide o pehovitosť. Správne po slovensky "fyziologickú škvrnitosť jabloní". Viď aj obrázky. Listy na Vašom obr. nejavia žiadne známky chrastavitosti. Je to mladý strom? - jedna z prvých úrod? IH. P.S.: Dosť informácií čo robiť získate na tomto fóre na vlákne "Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti".



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 245.248 (?), 2.7.2016 10:47, zobrazeno: 4633x

Zdravím. Potřeboval bych se ujistit jestli se skutečně jedná o strupovitost. Mám sloupcovitou jabloň a v posledních letech se vždy opakuje: Po odkvětu se vytvoří z několika květů jablka do velikosti angreštu. Koncem června všechny opadají a na listech se objeví černé fleky, které usychají (viz foto- bohužel jde připojit jen jeden).  Listy jsou ze spodní strany jako poprášené sazemi. Dále některé listy zežloutnou a opadají. Stromek dále normálně obrůstá.  Je to jen strupovitost? Který přípravek a jaký postup by jste mi doporučili. Dá se s tím ještě něco dělat ted nebo mám počkat do příštího roku před kvetením? 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
amidamaru - (13) - 56.3 (?), 2.7.2016 20:06

Hrušky a jabloně jsou náchylné na tůji, nebo jalovec.co bývá v blízkosti.Stromku to neublíží, a ještě ho léčí.Údajně prý není ani potřeba žádného postřiku, nebot přes kořeny si něco vezme a není ani strupovitost ani není potřeba postřiků(třeba proti mšicím)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.248 (?), 3.7.2016 6:52

Mohl by jste mi to upřesnit. Nějak tomu nerozumím. Hrušky jsou náchylné na rzivost, přenašečem je jalovec. Pochybuji o té teorii s tůjemi. Mšice(s mravenci) musím likvidovat každý rok, protože si na vrcholu dělají "restauraci". Ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.23 (?), 3.7.2016 9:44

Jestli to je jen strupovitost, nevím, ale určitě stromku neublížíte, pokud ho stříknete třeba Syllitem proti houbovým chorobám. Ohledně hrušní a rzi hrušňové máte pravdu vy, tůje s ní nemají nic společného.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.248 (?), 4.7.2016 11:09

díky za reakci. Asi to vyzkouším. Ještě jsem si něco našel a doporučují použít dva různé typy, takže k Discusu, který mám, bych to kombinoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.7.2016 13:06

Kombinovat nemusíte. vy potřebujete aby se strupovitost zastavila, popř. aby přípravek ještě nějakou tu nejčerstvější infekci vyléčil. A to Discus zvládne. "Putuje" rostlinou a někde konzervuje, jinde i vyléčí nejnovější napadení a chrání existující i několik nových zhruba během týdne přirůstajících listů. Když přidáte něco kontaktního jen ještě pokryjete existující listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.118 (?), 30.7.2016 0:06

Dobrý den,

je toto prosím strupovitost (Ametyst - resistent)?

Děkuji

Ametyst
Ametyst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 30.7.2016 0:20
Podľa mňa to vôbec nie je chrastavitosť (strupovitost), ale ide o pehovitosť. Správne po slovensky "fyziologickú škvrnitosť jabloní". Viď aj obrázky. Listy na Vašom obr. nejavia žiadne známky chrastavitosti. Je to mladý strom? - jedna z prvých úrod? IH. P.S.: Dosť informácií čo robiť získate na tomto fóre na vlákne "Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti".



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 5.8.2016 13:24

Děkuji a omlouvám se za opožděnou odpověď. Strom je asi sedm let starý, plodí dost, ale od začátku skoro všechna jablka hnila (napíchnutí hmyzem, monilióza, možná i nějaké jadřincové hniloby). Navíc se mi zdálo, že je velmi těžké zachytit správný okamžik sklizně, jablka byla nezralá a pak rychle moučnatěla. Na část jsme naroubovali Topaz, který loni plodil poprvé. Všechna jablka měla hořkou pihovitost (což jak vím díky fóru, je u něho běžné, zvláště po naroubování). Na letošek jsem koupila postřik, ale vzhledem k tomu, že plodů Topazu je letos jen pár, jsem ho nakonec ani nepoužila. Ametyst tím letos trpí poprvé a vypadalo to nějak jinak než loni u Topazu, proto můj dotaz na strupovitost :) Příští rok budu raději ošetřovat vápenným postřikem celý stromek. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika