Je to jen strupovitost?



host - 159.118 (?)
30.7.2016 0:06

Dobrý den,

je toto prosím strupovitost (Ametyst - resistent)?

Děkuji

Ametyst
Ametyst
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 245.248 (?), 2.7.2016 10:47, zobrazeno: 4612x

Zdravím. Potřeboval bych se ujistit jestli se skutečně jedná o strupovitost. Mám sloupcovitou jabloň a v posledních letech se vždy opakuje: Po odkvětu se vytvoří z několika květů jablka do velikosti angreštu. Koncem června všechny opadají a na listech se objeví černé fleky, které usychají (viz foto- bohužel jde připojit jen jeden).  Listy jsou ze spodní strany jako poprášené sazemi. Dále některé listy zežloutnou a opadají. Stromek dále normálně obrůstá.  Je to jen strupovitost? Který přípravek a jaký postup by jste mi doporučili. Dá se s tím ještě něco dělat ted nebo mám počkat do příštího roku před kvetením? 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
amidamaru - (13) - 56.3 (?), 2.7.2016 20:06

Hrušky a jabloně jsou náchylné na tůji, nebo jalovec.co bývá v blízkosti.Stromku to neublíží, a ještě ho léčí.Údajně prý není ani potřeba žádného postřiku, nebot přes kořeny si něco vezme a není ani strupovitost ani není potřeba postřiků(třeba proti mšicím)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.248 (?), 3.7.2016 6:52

Mohl by jste mi to upřesnit. Nějak tomu nerozumím. Hrušky jsou náchylné na rzivost, přenašečem je jalovec. Pochybuji o té teorii s tůjemi. Mšice(s mravenci) musím likvidovat každý rok, protože si na vrcholu dělají "restauraci". Ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.23 (?), 3.7.2016 9:44

Jestli to je jen strupovitost, nevím, ale určitě stromku neublížíte, pokud ho stříknete třeba Syllitem proti houbovým chorobám. Ohledně hrušní a rzi hrušňové máte pravdu vy, tůje s ní nemají nic společného.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.248 (?), 4.7.2016 11:09

díky za reakci. Asi to vyzkouším. Ještě jsem si něco našel a doporučují použít dva různé typy, takže k Discusu, který mám, bych to kombinoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.7.2016 13:06

Kombinovat nemusíte. vy potřebujete aby se strupovitost zastavila, popř. aby přípravek ještě nějakou tu nejčerstvější infekci vyléčil. A to Discus zvládne. "Putuje" rostlinou a někde konzervuje, jinde i vyléčí nejnovější napadení a chrání existující i několik nových zhruba během týdne přirůstajících listů. Když přidáte něco kontaktního jen ještě pokryjete existující listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.118 (?), 30.7.2016 0:06

Dobrý den,

je toto prosím strupovitost (Ametyst - resistent)?

Děkuji

Ametyst
Ametyst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 30.7.2016 0:20
Podľa mňa to vôbec nie je chrastavitosť (strupovitost), ale ide o pehovitosť. Správne po slovensky "fyziologickú škvrnitosť jabloní". Viď aj obrázky. Listy na Vašom obr. nejavia žiadne známky chrastavitosti. Je to mladý strom? - jedna z prvých úrod? IH. P.S.: Dosť informácií čo robiť získate na tomto fóre na vlákne "Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti".



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 5.8.2016 13:24

Děkuji a omlouvám se za opožděnou odpověď. Strom je asi sedm let starý, plodí dost, ale od začátku skoro všechna jablka hnila (napíchnutí hmyzem, monilióza, možná i nějaké jadřincové hniloby). Navíc se mi zdálo, že je velmi těžké zachytit správný okamžik sklizně, jablka byla nezralá a pak rychle moučnatěla. Na část jsme naroubovali Topaz, který loni plodil poprvé. Všechna jablka měla hořkou pihovitost (což jak vím díky fóru, je u něho běžné, zvláště po naroubování). Na letošek jsem koupila postřik, ale vzhledem k tomu, že plodů Topazu je letos jen pár, jsem ho nakonec ani nepoužila. Ametyst tím letos trpí poprvé a vypadalo to nějak jinak než loni u Topazu, proto můj dotaz na strupovitost :) Příští rok budu raději ošetřovat vápenným postřikem celý stromek. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika