jakou jabloň do 650m n/m



host - 72.68 (?)
1.9.2008 14:27

A postřik proti mšicím je co? Celé tohle forum se ze zahrádkaření, soužití s přírodou, relaxace v přírodě... mění v chemickou poradnu. Jak a co a proti čemu postříkat, zahubit, zničit. Jak rostlina nevypadá jak z umělé hmoty, je to špatně.

Vy sám první víte, že pěstovat se dá i bez chemie - a úspěšně a hlavně s radostí. Chce to jen znalosti a zkušenosti, přizpůsobení se místním podmínkám, pokoru. Přece nejde o to mít více a vzhlednější než soused, nejde o to, aby jiní čuměli, jak obrovské plody mi narostly. Podstata je snad jinde.

A o vlivu stravy na zdraví člověka snad netřeba diskutovat, lidé kteří za strašné peníze krmí děti biopotravinami a sami na své zahradě běhají s postřikovačem  - proti mšicím, proti plísni, proti strupovitosti, proti padlí, proti plevelům... no comment.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 72.68 (?), 1.9.2008 11:53

Výstavní jablka si můžu koupit v Kauflandu nebo Makru, kvalitní, zdravá, nepostříkaná chemií ne!!! Zahrádkařím kvůli zdraví, ne penězům, proč by mělo být stříkání stromů samozřejmostí??? S pěstováním rezistentů není potřebné, o pár jablek víc nebo míň - co na tom záleží, ale jakékoli množství pesticidů a organofosfátů v organismu ... to už není sranda!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 1.9.2008 12:49

Pan Zdeněk nic o stříkání a organofosfátech nepsal, to co uvádí, podepisuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.68 (?), 1.9.2008 14:27

A postřik proti mšicím je co? Celé tohle forum se ze zahrádkaření, soužití s přírodou, relaxace v přírodě... mění v chemickou poradnu. Jak a co a proti čemu postříkat, zahubit, zničit. Jak rostlina nevypadá jak z umělé hmoty, je to špatně.

Vy sám první víte, že pěstovat se dá i bez chemie - a úspěšně a hlavně s radostí. Chce to jen znalosti a zkušenosti, přizpůsobení se místním podmínkám, pokoru. Přece nejde o to mít více a vzhlednější než soused, nejde o to, aby jiní čuměli, jak obrovské plody mi narostly. Podstata je snad jinde.

A o vlivu stravy na zdraví člověka snad netřeba diskutovat, lidé kteří za strašné peníze krmí děti biopotravinami a sami na své zahradě běhají s postřikovačem  - proti mšicím, proti plísni, proti strupovitosti, proti padlí, proti plevelům... no comment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 1.9.2008 14:34

Pan Zdeněk psal o ochraně proti mšicím, nikoli o postřiku organofosfáty. To není totéž. Způsobů ochrany je víc.
   Jistě, v něčem s Vámi souhlasím, sám pěstuji ovoce prakticky bez pesticidů (kromě kadeřavosti, moniliové spále a pilatce). Jiná věc je ale péče o zmíněné čerstvě zasazené stromky, ty ještě ovoce nenesou a zvýšenou péči si zaslouží a dovedou ocenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.68 (?), 1.9.2008 14:45

Nejsem fanatický ekolog, jenom vidím kolem sebe důsledky rad na tomto fóru. Je v módě být zahrádkářem, tak se na pozemku vysadí stromy. Čím víc, tím lépe. A nechají se růst, jů, to bude ovoce - a hele, sousedi mají spousty ovoce a já nic, co s tím?  Ahá, nestříkám, to je ono, všichni to na netu říkají. Jéžiši, Metation se už nevyrábí, čím budu stříkat? No, zkusím to tímhle, prý to funguje na všechno... sousedovi vychcípaly včely... no a co já s tím? celý rok jsem stříkal a zase se mi nic neurodilo, asi jsem měl blbý postřik!!!

Že neudržují, nestříhají, nemají opylovače, mají špatně zvolenou odrůdu... nic z toho k nim nepronikne, asi je to příliš složité. Ale koupit postřik a cákat, na to mají. A to mě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 1.9.2008 14:46

Pokud jsem to četl důkladně, je v příspěvku pana Zdenka napsáno "Ochrana proti mšicím" To je velmi obecné označení, Ochrana může být biologická, mechanická... Mladému stromku opravdu svědčí ochrana proti mšicím. Takový čerstvě vysazený stromek vyžaduje určitou péči. Pokud rašící výhon napadnou mšice, má strom místo 40cm přírůstku jen 3cm pokřivený letorost se shlukem posátých listů. Může špatně přezimovat a má menší energii růsu i v dalším roce. Pokud mladý stromek necháte živořit, promítne se to do jeho zdravotního stavu v budoucnu.

Bio pěstování neznamená, že zasadím strom a nebudu si ho všímat. Ovocný strom určitou péči potřebuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.68 (?), 1.9.2008 15:22
Asi je problém v podstatě - jestli jde o to, jaké věci skutečně jsou nebo jak vypadají. Vím co dokáží kroupy, srny, mšice... a co člověčí rakovina. Nechci si říkat - stálo mi to za to? Je to každého svobodné rozhodnutí.Ale listněte si tady trochu - čím vytrávit včely, čím sousedovi zahradu... Čtou to i lidé neuvažující, kteří tenhle přístup začnou brát jako samozřejmost - no nic, vím že tohle nemá řešení, snad se aspoň někdo zamyslí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 1.9.2008 15:53

Dnešní pesticidy už jsou fajnovější než dřív. Dokonce některé bio-výluhy z rostlin jsou toxičtější než ty syntetické. Vše je třeba brát s rozumem.

Domnívám se, že pokud dojde k napadení mladého stromku mšicemi, je třeba provést nějaká opatření. Čekání na to, až se na vaší zahradě nastolí biologická rovnováha namusí vždy dopadnout dobře. ovocné stromy jsou lidmi vyšlechtěné a tím pádem i choulostivější než plané dřeviny. Proto jim člověk musí pomáhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 1.9.2008 16:37

Ono je to trochu i o smyslu fóra. Asi nikdo nebude vznášet dotaz jak pěstovat rostliny bez zásahu člověka, že.
   Jinak si nemyslím, že dnes je v módě být zahrádkářem.To bývalo tak v 70. a 80. letech. Akorát neexistovaly netová fóra a prodej pesticidů nebyl takový byznys.   
   Víc v módě je dnes být ekologem a biozahradníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.68 (?), 1.9.2008 17:09

Myslím si, že je to hodně i o člověčí lenosti. Je jednodušší postříkat cokoli čímkoli než přemýšlet jak stříhat, naučit se jak ošetřovat a pečovat, kdy pěstovat a jak pěstovat, jestli vůbec pěstovat....

Příspěvek pana Zdeňka se mi "dostal do rány" :)) po přečtení příspěvků o včelách a sousedovi, o Roundapu a čisteckém atd. atd.  Zahrádkář procházející se důležitě pod pětimetrovými přehoustlými desetiletými stromy s postřikovačem ve snaze mít TÁK velikou úrodu u mě není zahrádkář. A těch takyzahrádkářů mám ve svém okolí několik a ohánějí se tímhle fórem - teď musím postříkat proti tomuhle a teď tamtomu.. říkají to na netu,... jinak mi to nezarodí, bez postřiků to nejde!!!

A že tohle fórum není poslední dobou skoro o ničem jiném než o tom, jak příroda zahrádkářům ubližuje a jak proti ní bojovat, to je fakt. Možná je to těmi prodejci,... kteří využívají přirozené lidské lenosti, že?? :))

Pamatuju ještě naprosto nezávadné DDT, takže opravdu ne naivita mládí. Spíš únava z lidské nepoučitelnosti. No jooo, já vím...

Jdu radši něco dělat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika