Jabloň Rubín



host - 109.108 (?) 
1.6.2014 17:26, zobrazeno: 6819x

Osmiletý rubín-letos krásně kvetl, včelky létaly jak o život, ale tedˇ99% malých plůdků odchází.Zežloutne stopky a plůdek odpadne.Přemýšlím, že se s ním rozloučím a prosím o typ, jakou odrůdu -pozdní, šťavnatou a voňavou místo něho.Jsme v n.v.390m.Co dělám špatně, když strom opakovaně nerodí a jakou odrůdu, co snese skoro cokoliv zasadit.Dík za váš čas na odpověď.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.6.2014 18:53

Pokud osmiletá jabloň kvete a potom plůdky opadají, je někde chyba v pěstování, nikoli v odrůdě. Rubín patří ke spolehlibvě plodným jablkům. Hodit za hlavu 8 let pěstování, nepřemýšlet o příčině a vysadit něco jiného, může skončit po dalších 8 letech tím stejným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.108 (?), 1.6.2014 19:05

Rubín -na podzim dávám ke stromu kompost, ale jinak nic.Poraďte, prosím,jak tedy pěstovat, abych se vyvarovala současnému stavu.Moc děkuji, jsem laik a nechám si poradit.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.6.2014 19:17

To je těžká rada. Jako kdyby někdo napsal na motoristické fórum: "Mám Škodu Fabii, krátce po nastartování mi zhasne motor. Jaké jiné auto si mám pořídit, aby se to nestávalo?" Bez znalosti konkrétbních podmínek lze těžko poradit. Zasadila jste jabloň správně hluboko? Netrpí suchem, stínem nebo přemokřením? Rostou poblíž jiné jabloně nutné k opylení? Atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.108 (?), 1.6.2014 19:53

Ptám se jako neználek, to je pravda.Vedle Rubínu je Topaz, ten je v pohodě.Vláha ani světlo stromu nechybí.Tak mi poraďte, kde pochytat vědomosti, abych se neptala tak hloupě.Vím, že literatury je dostatek, ale co je nejlepší číst, když ne na netu rady zkušených?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 1.6.2014 21:04

Pilou nebo motykou ho ošetříte jen jednou. Zkuste přihnojit fosforem a draslíkem. Mohlo to i zmrznout, mě letos Rubín taky kvetl a nemá nic. -7 st málokteré plůdky vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.76 (?), 2.6.2014 6:36

Taky hodně záleží na počasí při době kvetení - za deště včely nelétají. Naštěstí mám na zahradě 12 včelstev, takže opylení mám dokonalé - i cizosprašných ov. druhů. Opadávání plůdků způsobuje i nedostatek vody po odkvětu. Stromky při tvorbě plůdků spotřebují nejvíc vody. Pak také nedostatek některých prvků v půdě. To se ale spíše projevuje u starších stromů- které všechny živiny již vyčerpaly. Velký vliv má taky struktura půdy. Tu zlepší organická hnojiva a kypření, pletí od plevelu. Takže cereritem se struktura půdy nezlepší, hnojem a kompostem ano. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.10 (?), 2.6.2014 17:03

Skuste postrik bóraxom, ne jeseň 5% roztokom, na jar 2x 2% -  prvý postrik pred kvitnutím a druhý postrek po odkvitnutí,

mne to pomohlo, mal som rovnaký problém

laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika