Co dělat, aby staré jabloně neplodily



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?) 
28.2.2010 21:29, zobrazeno: 46804x

Mám jeden takový možná kacířský dotaz. na zahradě mám několik starých jabloní, kterých se nechci zbavit, mám je ráda jao stromy, hlukovou barieru i optickou clonu. Jejich jablka, ale každoročně celá léto shrabáváme a snažíme se jich zbavit, Není nějaká možnost, jak zamezit jabloním, aby po odkvětu "neměly jablka"? Asi fakt blbá otázka, omlouvám se, ale zkouším to, s blížícím se jarem to zase začne, na kompost je nechci dávat, do popelnice taky ne...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Elicha - (2) - 182.198 (?), 6.3.2010 23:53

Napadá mě inzerát- dám zadarmo jablka- načešte si sami.

To by asi, podle mě bylo nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 117.118 (?), 7.3.2010 7:01

Já mám dvě jabloně, s letními jablky tzv.štrůdláky. Každoročně jsou obaleny jablky, na rozdíl od podzimních a zimních odrůd, které aspoň občas odpočívají. 

Po již sklizených dobroučkých malinách a třešních na letní jablka není chuť. Přitom v té době je už ale i jiné letní ovoce jako třeba meruňky, broskve, blumy, mirabely, velmi chutné hrušky solanky a je také v té době dokončována sklizeň angreštu a rybízu. Sklízí se už zelenina, jako třeba fazolky, hokkaida, rajčata, papriky, okurky, cukety, hrášek, je už cibule a česnek a to vůbec není vše, co už zpestřuje náš stůl. 

Do letních navinulých jablek se nikomu vůbec nechce ani náhodou. Na strouhání a zavařovaní těchto jablek tak stejně dojde až daleko později, takže se jejich ranný potenciál u nás nevyužívá. 

S tím inzerátem to bude asi dobrý nápad, jestli v té přehršli už dostupných dobrůtek bude mít vůbec někdo o letní jablka zájem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
arid - (10) - 218.80 (?), 7.3.2010 7:52

Já to vidím jinak. Jelikož su Moravák, tak žádny ovoce nezůstane bez užitku. Pokud vybereš zralé a zdravé plody, tak se i z letních jablek dá udělat velice kvalitní pálenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 7.3.2010 7:55

Nebude mít zájem a když ano, koupí si je v hypermarketu, čistá, jedno jako druhé, v pytlíku navážená bez nutnosti jakékoliv jiné iniciativy (jezdit někam do horoucího pekla, dohadovat se s majitelm kdy a jak a podobně). Výjimkou bude nějaká matka, či babička, která by chtěla udělat dítěti přesnídávku, z letních jablek je velmi kvalitní a nehnědne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 226.23 (?), 7.3.2010 10:47

Dík za názor pane PP. Přesně to samé jsem si také myslela. A k té pálence? Tu neděláme ani ze švestek, ač jich máme, že také nevíme co s nimi. Kdo si přijde, ten je dostane. A ze štrůdláků se ani mošt nevyždímá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 7.3.2010 11:09

Jsem na tom podobně, mám taky pár starých jabloní a hrušníu kterých nemá o  plody nikdo zájem. Nechce se mi taky celé léto hrabat a sbírat hromady jablek a hrušek a tak je nechávám ležet pod stromy. V zimě se pak pod těmi stromy slétají hejna hlavně kosů a drozdů apak zobou a zobou a zobou. A co nesezobou to pak na jaře rychle zhnije, jak začne růst tráva tak se zbytky plodů ztratí.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.99 (?), 28.8.2010 11:25

Ferdo a vám ta jablka neshnijí? Mně tedy začínají hnít po opadu a je to po čase dost velký zápach, neumím si představit, že bych je tam nechávala do zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.54 (?), 26.8.2010 21:50

Mám stejný problém a nevím si rady.Pálenku neumíme a kolem nás jsou samí zahrádkáři s vlastním ovocem.Máte někdo nápad jak se zbavit úrody jinak?Děkuji.Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.249 (?), 26.8.2010 23:56

Prodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika