Co dělat, aby staré jabloně neplodily



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 226.23 (?)
7.3.2010 10:47

Dík za názor pane PP. Přesně to samé jsem si také myslela. A k té pálence? Tu neděláme ani ze švestek, ač jich máme, že také nevíme co s nimi. Kdo si přijde, ten je dostane. A ze štrůdláků se ani mošt nevyždímá. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 28.2.2010 21:29, zobrazeno: 46889x

Mám jeden takový možná kacířský dotaz. na zahradě mám několik starých jabloní, kterých se nechci zbavit, mám je ráda jao stromy, hlukovou barieru i optickou clonu. Jejich jablka, ale každoročně celá léto shrabáváme a snažíme se jich zbavit, Není nějaká možnost, jak zamezit jabloním, aby po odkvětu "neměly jablka"? Asi fakt blbá otázka, omlouvám se, ale zkouším to, s blížícím se jarem to zase začne, na kompost je nechci dávat, do popelnice taky ne...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Elicha - (2) - 182.198 (?), 6.3.2010 23:53

Napadá mě inzerát- dám zadarmo jablka- načešte si sami.

To by asi, podle mě bylo nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 117.118 (?), 7.3.2010 7:01

Já mám dvě jabloně, s letními jablky tzv.štrůdláky. Každoročně jsou obaleny jablky, na rozdíl od podzimních a zimních odrůd, které aspoň občas odpočívají. 

Po již sklizených dobroučkých malinách a třešních na letní jablka není chuť. Přitom v té době je už ale i jiné letní ovoce jako třeba meruňky, broskve, blumy, mirabely, velmi chutné hrušky solanky a je také v té době dokončována sklizeň angreštu a rybízu. Sklízí se už zelenina, jako třeba fazolky, hokkaida, rajčata, papriky, okurky, cukety, hrášek, je už cibule a česnek a to vůbec není vše, co už zpestřuje náš stůl. 

Do letních navinulých jablek se nikomu vůbec nechce ani náhodou. Na strouhání a zavařovaní těchto jablek tak stejně dojde až daleko později, takže se jejich ranný potenciál u nás nevyužívá. 

S tím inzerátem to bude asi dobrý nápad, jestli v té přehršli už dostupných dobrůtek bude mít vůbec někdo o letní jablka zájem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
arid - (10) - 218.80 (?), 7.3.2010 7:52

Já to vidím jinak. Jelikož su Moravák, tak žádny ovoce nezůstane bez užitku. Pokud vybereš zralé a zdravé plody, tak se i z letních jablek dá udělat velice kvalitní pálenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 147.108 (?), 7.3.2010 7:55

Nebude mít zájem a když ano, koupí si je v hypermarketu, čistá, jedno jako druhé, v pytlíku navážená bez nutnosti jakékoliv jiné iniciativy (jezdit někam do horoucího pekla, dohadovat se s majitelm kdy a jak a podobně). Výjimkou bude nějaká matka, či babička, která by chtěla udělat dítěti přesnídávku, z letních jablek je velmi kvalitní a nehnědne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 226.23 (?), 7.3.2010 10:47

Dík za názor pane PP. Přesně to samé jsem si také myslela. A k té pálence? Tu neděláme ani ze švestek, ač jich máme, že také nevíme co s nimi. Kdo si přijde, ten je dostane. A ze štrůdláků se ani mošt nevyždímá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 7.3.2010 11:09

Jsem na tom podobně, mám taky pár starých jabloní a hrušníu kterých nemá o  plody nikdo zájem. Nechce se mi taky celé léto hrabat a sbírat hromady jablek a hrušek a tak je nechávám ležet pod stromy. V zimě se pak pod těmi stromy slétají hejna hlavně kosů a drozdů apak zobou a zobou a zobou. A co nesezobou to pak na jaře rychle zhnije, jak začne růst tráva tak se zbytky plodů ztratí.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.99 (?), 28.8.2010 11:25

Ferdo a vám ta jablka neshnijí? Mně tedy začínají hnít po opadu a je to po čase dost velký zápach, neumím si představit, že bych je tam nechávala do zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.54 (?), 26.8.2010 21:50

Mám stejný problém a nevím si rady.Pálenku neumíme a kolem nás jsou samí zahrádkáři s vlastním ovocem.Máte někdo nápad jak se zbavit úrody jinak?Děkuji.Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.249 (?), 26.8.2010 23:56

Prodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika