Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

chtěla bych se ze zajímavosti zeptat, co se stalo mé jabloni´, jestli to jde jen z popisu určit. Zakoupila jsem jabloň Rajka na M9 a na podzim ji zasadila. V zimě mi sežrali hryzci roselu a dvě sloupovky, zbyli jen oštěpy z kmenů :--), takže zbylé nové sloupovky a Rajku jsme na jaře přesadili do králičího pletiva a začali trávit hryzce. Za Rosanu jsme zasadili do pletiva Rozelu, cca 3 m vedle Rajky. První rok dobré, aspoň myslím. Druhý rok jsem na jaře pozorovala, že Rajce vyrašily lístečky cca na 3 cm a přestaly růst, s něčím evidentně bojovala, na stromku z vnějšku nebylo nic vidět, pouze se pozastvil růst, část lístků uschla, později v červenci konečně lístky dorostli na normální velikost, stromek téměř za rok nic neřirostl. Přičetla jsem to zase hrabošům a podobné havěti, které je u nás hojnost, s tím, že okusovali kořínky rozrůstající se mimo pletivo. Letos na jaře se situce opakovala - Rajka začala rašit, lístky cca na 3 cm a stop, během května postupně odumřela. Zkoumala jsem vnější projev - rakovinu či choroby, ale nic jsem neviděla. Teď jsme ji vykopali, kořeny krásné, zdravé, nic je nežralo, ale po rozřezání kmínku dírky a chodbičky jak po červotoči. Foto nemám, stromek skončil na ohništi.  Nevíte co bylo příčinou odumírání? Byl ten "červotoč" příčinou, či se jen pustil teď v květnu do mrtvého dřeva? Vedlejší Rozela na M106 je krásná a zdravá, dělá mi radost. Nadmořská výška 450m.n.m., půda chudá, těžká, stromek jsem ničím nestříkala.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika