Rez hrušňová - vím jak na ní



Tibor z UH - (47) - 222.63 (?)
24.4.2015 21:46

Pro p. Lojzu :  Oceňuji, že jste si s reakcí pohrál a neodbyl to jedním řádkem. Věřím, že to máte s dotyčným těžké. Omluvu příjmám.  A nemějte obavy, já chodívám zlatou střední cestou. Kromě sportu a pečlivosti - tam chci maximum.  Četl jste vlákno funguje lunární kalendář?

Tibor z UH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 24.4.2015 0:02

No jistě, pěstovat podle měsíce, když to přestane fungovat v posteli tak nastrouhat roh z nosorožce, chřipku léčit homeopatiky s koncentrací (údajného) léku 0.0000000000001%...

Pokud to funguje - to znamená, že je řada statisticky významných pozorování - byl by to velmi zajímavý předmět výzkumu. Škoda, že jsem zatím o žádném (seriózním) neslyšel. Odmítnout zdravý rozum a řídit se "pocitem, že by to mohlo fungovat", je cesta přímo do pekel. Začnete s neškodným lunárním kalendářem a skončíte s čepičkou z alobalu na hlavě, abyste se nezbláznil ze všudypřítomného záření z mobilů, budete vycházet, jen když na obloze nejsou čáry od letadel, protože to nás z letadel práškují vlády vyspělých zemí, které se spikly v čele s tou nejvíc ďábelskou amerikánskou, která nám zatajila kontakt s mimozemšťany...

Omlouvám se, že jsem tak ostrý, ale podobný případ teď máme v rodině. Není to veselé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 24.4.2015 21:46

Pro p. Lojzu :  Oceňuji, že jste si s reakcí pohrál a neodbyl to jedním řádkem. Věřím, že to máte s dotyčným těžké. Omluvu příjmám.  A nemějte obavy, já chodívám zlatou střední cestou. Kromě sportu a pečlivosti - tam chci maximum.  Četl jste vlákno funguje lunární kalendář?

Tibor z UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.69 (?), 19.3.2024 12:54

dnes si zabudol uzit prašky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.19 (?), 18.4.2020 7:32

Dano, zkuste si pár větviček sama, opravdu to nic neni.Já mám na menší hrušni 5 druhů a vždycky jsem větvičku rouboval ze stromu na strom v březnu. Stačí při návštěvě zahradnictví při nějaké koupi poprosit o kousek větvičky, doma seříznout a naroubovat. Já používám jako pásku elektrikářskou izolační zůženou na polovic, chytne se vám všechno, tak jako mně, opravdu to chce jen zkusit.K.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.206 (?), 22.4.2016 10:05

Jenže spóry se přenášejí na velkou vzdálenost, muselo by se vykácet jalovce nejméň ve vzdálenosti 1 km. To by se asi sousedům nelíbilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 22.4.2016 10:50

Ošetřuju současně s jabloněmi.Před květem Syllit, těsně před květem mix. Tercel+Merpan.Po odkvětu mix.Discus+Dithane.Letos nahradím Dithane přípravkem Delan.Napadení rzí je minimální.Nedávno jse četl o škodlivosti rzi hrušňové.Při napadení 50% listové plochy je napadení kalamitní, ohrožující nejen plodnost ale i celý strom.Ale odhadněte to, zvláště pokud se choroba dále vyvíjí.Zbývá tedy účinná preventivní ochrana. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.196 (?), 28.4.2017 15:34

Pokud jalovce nechcete, nebo nemůžete prořezat (nejsou vaše), můžu doporučit mechanický sběr a likvidaci oranžových rosolovitých výrůstků dřív, než zaschnou a vypráší se. Několik let za sebou obírám chvojky v okolí vždy koncem dubna, hned jak se rosol za vlhka objeví.

Dříve moje hruška shodila listí díky rzi už v půlce srpna. Co to svinstvo sbírám, vydrží zelená až do října. Je to sice celkem kontaktní sport, ale jalovce nezničím a můžu to udělat i u souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.29 (?), 12.5.2010 2:43
Ano máte pravdu, že teď při deštích je dobré postřik zopakovat. Já jsem to neuvedl, protože ho nedělám, menusím, neboť dávám pozor a likviduji rez na jalovci mechanicky kned jak nabobtná a potřu místa Baycorem. Nákaza se mi tak na hrušeň nedostane a stačí skutečně ten postřik před rozpukem. Samozřejmě pokud má někdo sousedy kteří na tyto věci kašlou, je dobré postřik zopakovat. Ještě bych se vás rád zeptal z jakého zdroje jste zjistil nákazu plodů rzí? Obávám se že to bude něco jiného. Porotože ikdyž jsem měl rez na hrušni hodně, hrušky byly vždycky v pořádku. A také pochybuji, že by se mýlil Václav Větvička.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 12.5.2010 6:24

Má cenu ještě teď, když jsou docela velké lístky, stříkat proti rzi? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 12.5.2010 22:27

Z jakého zdroje jste zjistil nákazu plodů rzí? Jak jsem již uvedl, většina listů na stromě byla velice silně napadena a podobné útvary byly i na plodech. Plodů nebylo mnoho a skvrny byly podobné těm na listech, bylo to někdy koncem srpna.  Proto si myslím, že rez byla i na plodech.

Následující rok jsem ošetřil jak popisuji výše a rez se následně neobjevila, plodů bylo asi pět, hrušeň téměř nekvetla. Zajímavé je, že asive vzdálenosti 10 m v okrasné části zahrady jsou dva jalovce (chvojka), podrobně jsem je v době, kdy jsem prováděl postřik prohlížel a ač jsem se snažil, žádné útvary rzi jsem na nich nenašel. V blízkosti jsou však další zahrady s různými jehličnany, a tak není vyloučeno, že jsou ty jalovce i tam. Tam jsem se však neodvážil jít.

A ještě jedna zajímavost. Vedle této napadené hrušně roste jiná, bohužel jsem se zapomněl zeptat na odrůdu, ale myslím si že by to majitelka stejně nevěděla, a ta byla naprosto zdravá s pěkným nasazením plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika