Rez hrušňová - náhrada za Baycor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
19.4.2022 13:43

Radek to má nějaké popletené, jak by napsal KUKY. Na videu jednou řekne, že se má ošetřit před květem a po odkvětu a následně ukazuje otevřené květy hrušně a tvrdí, že nemoc proniká přes květ do dřeva stejně jako moniliový úžeh, a proto je třeba provést postřik do otevřených květů. Jsem zvyklý na všestranný TALENT, přípravky na strupovotost jádrovin jako je Merpan, Sercandis, Dagonis, Scala, Topas, Score, Discus atd. nepoužívám, takže nemám přehled o jejich účinnosti na různé choroby. Jalovce a spol. jsem tady v okolí prohledával, jestli nemají v průběhu roku nějaké ty oranžové útvary uvnitř, ale nic jsem nenašel. Přesto bez TALENTU je napadení postupně dosti značné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 39.196 (?), 20.4.2022 6:30

Tak talent už také nekoupíme... Talent

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.4.2022 7:49

Nějakou zásobu jsem si dodatečně udělal, ale přišlo to dost draho. Až dojde budu se zabývat nějakou náhradou. Třeba ten Discus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.4.2022 15:38

Koukal jsem na ten DISCUS a má jen registraci na černou skvrnitost růže, ale nevím, jestli by funguval na suchou skvrnitost peckovin, na rzi tam žádná registrace není uvedena. U Signum není zase naopak uvedena registrace na žádné skvrnitosti, ale doporučoval proti suché skvrnitosti Signum Kuky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.61 (?), 19.4.2022 15:18

Není mně jasné, proč ty rez přenášející druhy jalovců jsou stále v nabídce, když existuje řada náhrad. Obzvláštˇ v dnešní době, kdy mizí produkční zahrady a u novostaveb většinou vznikají zahrady okrasné je to likvidace hrušní v přímém přenosu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 19.4.2022 20:23

Ony jsou projektované a vysazované i na nových sídlištích indecision kousek od zahr.osad... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 20.4.2022 17:19

Proti rzi hrušňové nejsou registrované žádné přípravky. Používají se přípravky proti strupovitosti a padlí, ale i jiné (třeba to Signum). Minimálně jeden postřik před rozkvětem a jeden až dva postřiky po odkvětu po cca 7 - 10 dnech. Talent, Topas, Sercadis, Dagonis, Discus, Zato, Scala..., ale i Signum, obsahuje kombinaci dvou zajímavých látek a má široké spektrum účinku. Ve světě se používá ve více plodinách, než u nás. Na Slovensku třeba i proti plísni cibule. A působí i na suchou skvrnitost listů peckovin. Schema postřiků je stejné, jako u rzi hrušňové. Pokud nemáte doma řádný chemický arzenál, tak právě Signum proti rzi, je ideální. Je běžně dostupné, často pod názvem Moniliová spála STOP. Koncentrace proti rzi je jako na spálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 20.4.2022 17:30

KUKY, ale Signum také končí - nějak koncem července indecision.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.4.2022 17:35

Mně letos v zahradnictví proti rzi také doporučili Diskus, bohužel jedna z našich hrušek už je tak vysoká, že motorový rosič má co dělat, aby dokázal zasáhnout i vršek koruny. O jeho účinnosti časem určitě poreferuju. Přeju hodně pěkných hrušek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 20.4.2022 17:32

Discus je výhodný v tom, že po aplikaci proniká na druhou, neošetřenou stranu listu. Zároveň se odpařuje, a tím se "rozlézá" po rostlině. Takže právě postřik vrcholu stromu může být lehce odfláknutwink. Je to vlastnost strobilurinů (Discus, jedna složka Signum, Zato...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika