Rez hrušňová - náhrada za Baycor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?) 
25.9.2015 20:24

Thuje taky, bez ohledu na to, co se píše v knihách. Vaše zkušenost mi potvrzuje i dva případy z mého okolí. Thuje byly velmi blízko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.240 (?), 25.9.2015 21:54

Při vší úctě k Vám, Mimmo: dokud na tůjích (tedy rod zerav - Thuja) na vlastní oči (anebo na hodnověrné fotografii) neuvidím oranžové "plodnice" rzi hrušňové, tak tomu neuvěřím a budu věřit tomu, co se píše v cca 99% příslušných knih.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 26.9.2015 5:00

Před asi dvěma lety pálil soused (520 m.n.m.) thuje. Když jsem se ho ptal, proč to dělá, sdělil mi, že jsou plné "oranžových útvarů" stejné barvy jako rez hrušňová. Že prý to není jediný případ v okolí. Při své krátkozrakosti jsem však na vlastní oči viděl jen ten oheň a hodnověrnou fotografii nemám. Budu velmi rád, když se ukáže nepodloženost mého názoru. V zimě se pokusím nafotit jinou lokalitu. Prosím paní (225.220), aby se pokusila o totéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 26.9.2015 10:15

... ono bude stačit, když si vzpomenete na temín asanavce thůjí s přesností na měsíc. Ty plodnice jsou vidět dle průběhu počasí cca 14 dní a pak zaschnou tak, že vypadají jako vzdušné kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 26.9.2015 17:56

Tak jste mě přesvědčili. Asi je to tedy jen vícekrát opakovaná pověst. Bylo to sice v březnu 2014, ale jalovce se v okolí vyskytují taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 25.9.2015 23:06

To, že thuje byly blízko a bylo jich hodně neznamená, že někde v koutku nebyla malinkatá chvojka. Plno lidí si pod pojmem Jalovec představí ten štíhlý J.obecný a netuší, že ten půdopokryvný plazivý kultivar je právě ten, na kterém má hledat plodnice a v době nálezu plodnic provést postřiky jak jalovce, tak hrušní.

chvojka klášterská
chvojka klášterská
plodnice na zimním hostiteli
plodnice na zimním hostiteli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 26.9.2015 7:56

Pane Stando, ty půdopokryvné jsou většinou J.horizontalis a na ty rez neleze. Spíše jsou to ty středně vysoké, ale zase ne všechny. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 26.9.2015 10:11

ano, ty úplně nizoučké ne,

Ale ty takové s výškou od "po kolena" do "po prsa" avšak při šířce 3-4 m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 18.4.2022 13:17

Já si dlouhodobě vystačím s TALENTEM, což byla právě náhrada za Baycor. Radek doporučuje na videu Magnicur core nebo Ortivu.

Rez hrušňová

...Není-li dodržena izolační vzdálenost mezi hrušněmi a zmíněnými druhy jalovců, je třeba počítat s nutností chemické ochrany.

Je možné použít přípravky, které se aplikují proti strupovitosti jabloní a hrušní a současně mají dobrou účinnost i na rzi. Chemická ochrana by se měla uskutečnit v době před květem a krátce po odkvětu hrušní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 18.4.2022 20:17

Na rez už pár let (co skončil Baycor) používám Discus, zabírá celkem OK, na stromě je občas rezavý flíček (tak 10-20 na stromku).

Ohledně té rzi - původně doporučovali 1,5 km, teď udávají, že je už tak promořená celá republika, že až na výjimečné případy se stříkat prostě musí.

A jak se tady psalo o druzích těch jalovců, tak podle článku dříve uvedeného v Zahrádkáři rez napadá J.sabina (chvojka), J.chinensis (čínský) - některé kultivary, dnes řazené k J.media (prostřední) a J.scopulorum (skalní) kult. Blue Haven. J.communis (obecný) rez nenapadá.

Sama mám na zahradě kromě hrušní i jalovce, ale jen bezpečné druhy. Problém je, že v městských výsadbách se j.čínský i chvojka vyskytují poměrně často... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika