Hrusne na kdouli nerostou



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 142.254 (?)
23.2.2016 9:22

Dobry den, na podzim 2013 jsem vysadil Eriku a Karinu. Nemel jsem pro ne dost mista, na semenaci jsem Karinu tehdy stejne nesehnal a taky jsem to nedomyslel do dusledku. Takze jsou je koupil na kdouli.

Stromky skoro nerostou, jednak se na tom podepisuje extremni sucho a taky hryzci a krtci, kteri radi vrtaji ve zkyprene pude u mladych stromku. Co s nimi? 

Erika na kdouli
Erika na kdouli
Karina na kdouli
Karina na kdouli
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 142.254 (?), 23.2.2016 9:22, zobrazeno: 4331x

Dobry den, na podzim 2013 jsem vysadil Eriku a Karinu. Nemel jsem pro ne dost mista, na semenaci jsem Karinu tehdy stejne nesehnal a taky jsem to nedomyslel do dusledku. Takze jsou je koupil na kdouli.

Stromky skoro nerostou, jednak se na tom podepisuje extremni sucho a taky hryzci a krtci, kteri radi vrtaji ve zkyprene pude u mladych stromku. Co s nimi? 

Erika na kdouli
Erika na kdouli
Karina na kdouli
Karina na kdouli
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.70 (?), 24.2.2016 8:52

Oba stromky jsou zababčené (málo zakrácené kosterní větve po výsadbě).
U Eriky by mělo stačit zkrátit větvičky podle obrázku v příloze.
Co se týče Kariny, tak tu by chtělo taky zkrátit, na 2-3 zdravý pupen (od země). Měl by vyrašit prut, kteý nahradí zababčenou část stromku.
Pokud možno řez udělejte co nejdříve, aby se posílil efekt růstu.


A v neposlední řadě by nebylo naškodu dát k oběma stromkům vyzrátý kompost nebo vyzrátý hnůj(lepší by bylo napodzim, ale i ted můžete).


Pozn. Druhá věc je, jestli je pro Karinu vhodná podnož kdoule, protože Karina moc vzrůstná odrůda není, ale to si nejsem jistý.
Tom

Erika-rez
Erika-rez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 24.2.2016 8:57

Druhá věc je, jestli je pro Karinu vhodná podnož kdoule, protože Karina moc vzrůstná odrůda není, ale to si nejsem jistý.

Je to tak. Krom mimořádně příznivých klimatických a půdních podmínek je Karina na kdouli dobrá tak na pěstování v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 24.2.2016 20:48

Já ty stromky zkracuji každé jaro už od výsadby, ale téměř nepřirůstají. Zkusím tedy hlubší řez a krom NPK(podzim) ještě něčím přihnojím. Na podzim seženu hnůj. Myslím, že nejvíc jim dávají zabrat krtci a hryzci, kteří, nevím proč, zrovna u nich nejvíce řádí. Pracně přivezu do sadu vodu a při zalévání se celá konev vody ztrátí v chodbičkách... 

Karinu jsem bohužel tehdy sehnal jen na kdouli a to jsem sólo pro ni jel až do Želešic, nikde jinde ji tenkrát neměli a já ji prostě chtěl do sbírky hrušní. Kdyby měla alespoň nějaké přírůstky, mohl bych si naroubovat jinam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 24.2.2016 20:53

Já jsem dopadl podobně. Nechal jsem si poslat krásný roub Kariny ze Sempry a přirouboval ji na společný strom asi s 10 jinými odrůdami.  Zatímco odrůdy vedle mají letorosty silné jak palec, Karina se po 2 letech rozhodla růst zastavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika