Hruška zimní Pařížanka a Pastornice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 41.142 (?) 
9.10.2012 21:15

Dnes jsem sklidil Pastornici, protože začaly propadávat. Její velkou výhodou je úrodnost.  Často se podél plodů táhne rezivěhnědý pruh, co je hlavní charakteristika této odrůdy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 41.142 (?), 9.10.2012 21:16

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.142 (?), 9.10.2012 21:19

obrázek č. 3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.10.2012 21:27

No asi by jste se mohl více vyjádřit, jak jste spokojený s chutí, odolností,skladováním.Nenechte se pobízet, jen do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.27 (?), 16.10.2012 11:57
Sháním nějakou odrůdu hrušní a pastornice se mi zdá na uskladnění nejvhodnější. Co jsem ale slyšel, tak je docela těžké ji sehnat. Pordí mi někdo? Dík Libor - strážnicko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.123 (?), 26.9.2013 20:40

Dobrý večer. Sháním mladou sazenici - stromek Pařížanky. Znáte prosím adresu někoho, kdo tyto sazenice pěstuje a prodává?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 26.9.2013 20:49

Školka Strážnice. Proč právě Pařížanka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.14 (?), 16.10.2012 14:30

Zrovna zháním název odrůdy hrušně, která mi roste v počtu několika větví na velkém starém stromě, který jinak rodí množství hniličkových červencových hrušek. Hrušeň roste v 450m n.m. plody jsou velké krásné bez jakékoliv chemické ochrany. Trhám je kolem 10. října a jsou prakticky ihned k jídlu, kdy se vyznačují tvrdší konzistencí a příjemnou lehkou natrpklostí avšak s velkým množstvím cukru. Kolem vánoc plody zežloutnou, mají měkkou konzistenci a příjemnou sladkou chuť. Plody nejsou však tak výrazně aromatické, jako třeby Clappova, kterou mám na zahradě také. Vzhledem k nenáročnosti pěstování a velkým každoročním výnosům plánuji, že si ji rozmnožím. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.10.2012 17:55

Je to už dlouho, co jsem naposledy jedl Pastornice, ale jednalo se o protáhlejší hrušky než na obrázku. Přesně bych už chuť nepopsal, ale co si pamatuju,  tak nebyla dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.10 (?), 16.10.2012 18:25

Typická Pastornice protáhlejší jistě je a má i více vychýlenou stopku, viděl jsem však i stromy pastornic jejichž ovoce bylo protáhlé méně.Další poznávací znaky jsou hodně velký list a krásný jehlancovitý habitus. Co se týče chuti a kvality dužniny tady na Opavsku Pastornice dosahuje slušnou chuť i v horších letech. Před 2 lety kdy hrušky prakricky nebyly- extrémní deště na jaře, byla Pastornice jedna z mála odrůd, které plnohodnotně zaplodily. Druhá byla Charneuská. Chuť má pro mne velice příjemné aroma, není to úplný sladák, ale to nevadí. Zraje postupně první plody jsou k jídlu už kolem půlky října. Úrodnost bývá mimořádná...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika